Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. november 2023, 17:05

Ukrajinská vláda prepustila dvoch vedúcich úradu na boj proti kyberzločinu

Kyjev stupňuje úsilie v boji proti korupcii. Dôvodom je snaha o vstup do EÚ, pre ktorú je kľúčovou podmienkou začatia rokovaní práve pokrok v tejto oblasti.

Ukrajinská vláda prepustila pre podozrenie zo sprenevery dvoch vysokopostavených pracovníkov úradu na boj proti kybernetickému zločinu. Informoval o tom zástupca vlády v parlamente Taras Melnyčuk.

Prepustenými sú vedúci Štátnej služby pre špeciálnu komunikáciu a ochranu informácií Ukrajiny (SSSCIP) Jurij Ščyhol a jeho zástupca Viktor Žora. Oboch zbavili funkcie v čase, keď protikorupčná prokuratúra ohlásila vyšetrovanie osôb z prostredia obrany proti kybernetickému zločinu pre podozrenie z účasti v šesťčlennej skupine, ktorá mala v roku 2021 spreneveriť 62 miliónov hrivien (1,58 milióna eur).

Vyšetrovatelia mená vyšetrovaných osôb nezverejnili. SSSCIP nereagovala na žiadosť agentúry Reuters o poskytnutie ďalších informácií.

Ukrajina stupňuje úsilie v boji proti korupcii z dôvodu snahy o vstup do Európskej únie, pre ktorú je kľúčovou podmienkou začatia rokovaní práve pokrok v tejto oblasti.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.