Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. november 2023, 14:25

Úmrtie

Vo veku 56 rokov zomrela bývalá ministerka školstva Martina Lubyová

Vo veku 56 rokov zomrela bývalá ministerka školstva Martina Lubyová

Foto: TASR

Informovala o tom jej bývalá hovorkyňa Andrea Pivarčiová. Exministerka zomrela po dlhej a ťažkej chorobe.

Vo veku 56 rokov zomrela v pondelok po dlhej a ťažkej chorobe akademička, vedkyňa a bývalá ministerka školstva Martina Lubyová. TASR o tom v mene rodiny informovala jej bývalá hovorkyňa Andrea Pivarčiová.

Priblížila, že Lubyová bola členkou akademičkou Európskej akadémie vied a umení. „Počas svojej bohatej profesionálnej kariéry pracovala aj ako vedeckovýskumná pracovníčka Prognostického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV) Bratislava či právna poradkyňa ministerstva financií. Desať rokov pracovala pre Medzinárodnú organizáciu práce. Od roku 2013 riadila Prognostický ústav Slovenskej akadémie vied,“ doplnila. Neskôr pôsobila ako šéfka rezortu školstva a tiež v predsedníctve SAV.

Venovala sa pedagogickej aj publikačnej činnosti. Bola dcérou známeho fyzika a bývalého dlhoročného predsedu SAV Štefana Lubyho.

Minister školstva Tomáš Drucker vyjadril úprimnú sústrasť rodine zosnulej exministerky. „V mene svojom a v mene ministerstva školstva vyjadrujem jej pozostalým úprimnú sústrasť. Česť jej pamiatke,“ uviedol Drucker.

Inzercia

Dnes treba vedieť

24. november 2023, 21:21
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.