Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. november 2023, 06:28

Predstavitelia Izraela aj Hamasu popreli správy o prímerí a výmene rukojemníkov

Podľa nemenovaného zdroja z Hamasu sa dnes malo začať päťdňové prímerie v Pásme Gazy. Hamas mal zároveň prepustiť 50 rukojemníkov výmenou za 50 Palestínčanov väznených v Izraeli.

Vysokopostavení predstavitelia Izraela a palestínskeho militantného hnutia Hamas popreli tvrdenia, že by dosiahli dohodu o prímerí a výmene rukojemníkov. TASR o tom informuje na základe informácií britského denníka The Guardian.

Denník The Jerusalem Post (JP) v nedeľu upozornil na informáciu zverejnenú v jordánskom denníku al-Ghad, že podľa nemenovaného zdroja z Hamasu sa v pondelok o 11.00 h miestneho času začne päťdňové prímerie v Pásme Gazy. Hamas mal zároveň prepustiť 50 rukojemníkov výmenou za 50 Palestínčanov väznených v Izraeli.

Vysokopostavený predstaviteľ Hamasu Izzát ar-Rišk však v pondelok podľa JP poprel pravdivosť týchto informácií. „Na informáciách médií, ktoré sa pripisujú zdroju z Hamasu, nie je nič pravdivé, pokiaľ hovoríme o výmene, ktorá sa má začať dnes,“ uviedol.

Podobne reagoval aj nemenovaný vysokopostavený zdroj z Izraela, ktorý povedal, že „zatiaľ nič také neexistuje“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

24. november 2023, 12:17

Odvolávanie ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka bude pokračovať v utorok. Predseda parlamentu Peter Pellegrini musel schôdzu prerušiť, lebo v sále chýbali koaliční spravodajcovia. Rovnaký krok včera urobili opoziční poslanci, ktorí večer odišli z pléna.

24. november 2023, 11:36

Zavedenie povinnosti mechanicko-biologickej úpravy odpadu pred uložením na skládku sa posúva na rok 2025. Informoval o tom minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS). Dodal, že ide o posledný posun termínu. (tasr)

24. november 2023, 09:19

Parlament pokračuje v rozprave k odvolávaniu ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka. Poslanci nestihnú hlasovať dnes o 10.00, tak ako si to včera naplánovali. Do diskusie je ešte prihlásených 20 rečníkov. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.