Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. máj 2016

Stephen Hawking nechápe Trumpovu popularitu a vyslovil sa proti odchodu z EÚ

Stephen Hawking, ktorý patrí medzi popredných svetových teoretických fyzikov, rozumie fungovaniu vesmíru, ale hovorí, že nevie pochopiť, prečo je americký prezidentský kandidát Donald Trump taký populárny.

Britský astrofyzik dnes v rannom vysielaní televízie ITV povedal, že predpokladaný kandidát Republikánskej strany na prezidenta USA "je demagóg, ktorý sa, ako sa zdá, odvoláva na toho najnižšieho spoločného menovateľa" v ľuďoch. Citovala ho agentúra AP.

Hawking sa tiež obrátil na britských voličov, ktorých vyzval, aby v referende 23. júna hlasovali za zotrvanie Británie v Európskej únii. Povedal, že členstvo v EÚ zabezpečuje nevyhnutnú podporu britskému vedeckému výskumu, ale tiež ekonomike a bezpečnosti Británie.

"Už sú preč tie dni, keď sme mohli stáť sami proti svetu. Musíme byť súčasťou väčšej skupiny národov, a to pre našu bezpečnosť aj pre náš obchod," zdôraznil.

Inzercia

Odporúčame

Kaliňák bude pre kauzu Bašternák čeliť pokusu o odvolanie

Kaliňák bude pre kauzu Bašternák čeliť pokusu o odvolanie

Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) bude v parlamente čeliť opozičnému pokusu o odvolanie pre daňovú kauzu Ladislava Bašternáka. Zámer ministra odvolať dnes oznámili opozičné strany SaS a OĽaNO-NOVA. Potrebné podpisy poslancov odovzdajú v piatok 3. júna. Mimoriadna schôdza sa následne musí konať do siedmich kalendárnych dní.

Denník Svet kresťanstva