Nová právna charakteristika hesla vychádza z nariadenia nemeckého ministerstva vnútra, ktoré zakazuje teroristické hnutie Hamas a propalestínske združenie Samidún. Súvisí to s útokom teroristov z hnutia Hamas na Izrael 7. októbra, pri ktorom zavraždili vyše 1400 ľudí, väčšinou civilistov. Teroristi z Hamasu vtedy vyzvali moslimov, aby povstali proti Izraelu.
Pri zakáze združenia Samidún kancelár Olaf Scholz vysvetlil, že jeho členovia v nemeckých uliciach oslavovali teror Hamasu v Izraeli zo 7. októbra.
V Bavorsku budú vyšetrovať použitie tohto heslo rovnako ako iné heslá a symboly teroristických organizácií a budú za to rovnaké tresty ako za používanie nacistických hesiel alebo hákového kríža.
Podľa nemeckého trestného zákonníka za to hrozí väzenie do troch rokov alebo pokuta.
V ostatných spolkových krajinách rozhodnutia o zákaze používania hesla závisia od tamojších prokuratúr.
Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.
Pridajte sa k našim podporovateľom.