Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. máj 2016

Brecely: Prioritou sú cesty prvej triedy v regiónoch bez diaľníc

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely (nominant #Siete) považuje rozvoj regiónov dobudovaním a zmodernizovaním ciest prvej triedy za svoju osobnú prioritu.

Povedal to dnes v Oravskej Polhore na stretnutí so starostami okolitých obcí.

"Ministerstvo aj vláda chápu význam ciest prvej triedy. Najmä v oblastiach s neexistujúcimi rýchlostnými cestami predstavujú práve ony najdôležitejšie tepny do regiónov. Aj v Programovom vyhlásení vlády sme sa zaviazali k ich modernizácii," skonštatoval. Ako ďalej uviedol, vďaka tomu by sa mal v regiónoch zabezpečiť rozvoj cestovného ruchu.

Starostovia zároveň odovzdali šéfovi rezortu dopravy petíciu, ktorou chcú získať prostriedky na asfaltovanie cesty I/78 v celej šírke a celej dĺžke na území všetkých dotknutých obcí, ktorými táto cesta prechádza a budovala sa v nich kanalizácia, teda v Oravskej Polhore, Rabči a Hruštíne. "Ministerstvo dopravy plne rešpektuje legitímne právo všetkých občanov vyjadriť svoj názor. Aj touto petíciou sa budeme zaoberať v súlade s platnými legislatívnymi postupmi," povedal Brecely.

Predmetom diskusií bola tiež aktuálna situácia na horskom priechode Príslop, kde Slovenská správa ciest v súčasnosti odstraňuje zosuv pôdy. Na ceste I/78 sa začala realizácia projektu Námestovo - prieťah. Financovaný je z fondov Európskej únie, hotový by mal byť dokonca augusta. Zároveň sa uskutoční aj modernizácia a rekonštrukcia mosta v Námestove.
 

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.