Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2023, 18:45

Ukrajinské drony zasiahli vrtuľníkovú základňu v ruskom Soči a závod v Smolensku

Internetové noviny Ukrajinská pravda uviedli, že za útokom je Ukrajinská vojenská rozviedka.

Ukrajinské drony dnes údajne zasiahli vrtuľníkovú základňu v ruskom Soči aj závod na výrobu lietadiel a ich komponentov v ruskom Smolensku. 

V Rusku sa na sociálnych sieťach objavili videá zachytávajúce útok dronom v Smolensku a následne aj dym a výbuchy pri zmienenej základni Adler v Soči. Rozsah škôd bezprostredne známy nebol.

Internetové noviny Ukrajinská pravda uviedli, že za útokom je Ukrajinská vojenská rozviedka (HUR). Kyjev sa k zodpovednosti dosiaľ oficiálne neprihlásil, čo pri podobných útokoch obvykle ani nerobieva.

Spravodajská stanica CNN už skôr informovala, že medzinárodnom letisku v Soči bola ráno obmedzená doprava. Starosta Soči Alexej Kopakgorodskij vtedy uviedol, že k tomu došlo po tom, ako bol nad územím Krasnodarského kraja údajne zostrelený ukrajinský dron. Letisko v Soči v reakcii na incident oznámilo, že dočasne pozastavilo všetky lety, pričom šesť letov odklonilo na iné letiská. Prevádzku opätovne obnovilo o 8.20 h miestneho času.

Inzercia

Dnes treba vedieť

01. december 2023, 21:33
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.