Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2023, 15:19

Polícia po útoku v Ankare kontrolovane odpálila podozrivé balíčky

Atentátnici dnes v centre Ankary útočili v blízkosti sídla parlamentu a ministerstva vnútra. Jeden z nich sa odpálil a druhý zahynul pri následnej prestrelke s políciou.

Polícia po teroristickom útoku v centre hlavného mesta Ankara uskutočnila kontrolované výbuchy v ďalších častiach mesta v súvislosti s podozrivými balíčkami. Obyvateľom tureckej metropoly odkázala, že nie je dôvod na paniku.

Atentátnici dnes v centre Ankary útočili v blízkosti sídla parlamentu a ministerstva vnútra. Jeden z nich sa odpálil a druhý zahynul pri následnej prestrelke s políciou. Aj on mal na tele pripevnené výbušniny, ktoré boli neskôr kontrolovane odpálené.

Obaja atentátnici sa na miesto útoku doviezli na osobnom aute. Minister vnútra Ali Yerlikaya spresnil, že pri prestrelke utrpeli ľahké zranenia aj dvaja policajti.

Útok sa odohral len niekoľko hodín predtým, ako mal v parlamente, ktorý dnes zasadne prvýkrát po letnej prestávke, s prejavom vystúpiť turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Úrady uvalili na podrobnosti bombového útoku informačné embargo.

Inzercia

Dnes treba vedieť

01. december 2023, 21:33
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.