Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2023, 02:22

Irena Bihariová z PS

Kampaň bola mimoriadne špinavá, najbližším partnerom je SaS

Kampaň bola mimoriadne špinavá, najbližším partnerom je SaS

Foto: Postoj/Andrej Lojan

Vďaka hŕstke statočných sa mi darilo byť hlasnou čivavou spoza plota, uviedla bývalá predsedníčka PS.

Pre Progresívne Slovensko je najbližším partnerom SaS. Bývalá predsedníčka hnutia Irena Bihariová však pre denník Postoj nechcela „variť z vody“ pri otázke o povolebnej spolupráci s inými stranami. Od exitpollových výsledkov nechcela odvíjať žiadne scenáre.

U progresívcov si podľa Bihariovej povedali, že sa nejdú vyjadrovať k povolebným scenárom. „Lebo by to bolo 92 možných alternatív a variantov a nevedeli by sme sa v kombinatorike dopátrať k najschodnejšiemu scenáru,“ uviedla pre denník Postoj.

Bihariová si myslí, že táto kampaň bola „mimoriadne špinavá“, a upozornila, že sme boli svedkami „deepfake“ príspevkov, v ktorých sa volič často nedokázal zorientovať. Narážala na podvodnú hlasovú správu, v ktorej hlas podobný Michalovi Šimečkovi rozprával o zdražovaní piva. „Bola to veľmi nekalá kampaň,“ uviedla exšéfka PS. Dodala tiež, že v demokracii by mali byť voľby o „slobodnej súťaži ideí a programov“.

„Ja som prebrala stranu v situácii, keď sme boli demoralizovaní po prehre,“ pripomenula Bihariová s tým, že každý ďalší predseda vtlačil hnutiu vlastnú pečať. „Ľudia, ktorí boli v tom čase naše prirodzené odborné kádre, museli odísť do práce a hľadať si nové živobytie. Strana sa ocitla v personálnom, odbornom a finančnom deficite,“ komentovala obdobie svojho predsedania PS.

„Na druhej strane ťažké časy vygenerovali hŕstku statočných, ktorí sa nedali. Vďaka tejto hŕstke sa aj mne darilo byť tou hlasnou čivavou spoza plota. Napriek tomu, že sme boli v exile a mimo ihriska, tak sme sa snažili byť tým hlasom voličov a voličiek, ktorí nemali v Národnej rade zastúpenie,“ uviedla Bihariová s tým, že keď prišiel Šimečka, tak doniesol „nový ‚drive‘ a punc, ktorým pritiahol nových ľudí, rozšíril tematické portfólio a dokázal to posúvať ďalej“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

10. december 2015, 08:00

Rusko skritizovalo zmenu pravidiel MMF, ktorou fond môže pomôcť Kyjevu

Ruskí predstavitelia ostro skritizovali Medzinárodný menový fond (MMF), ktorý sa v týchto dňoch rozhodol upraviť svoje dlhodobo zaužívané pravidlá o poskytovaní úverov. V dôsledku zmeny, ktorej detaily plánuje fond oznámiť v najbližších dňoch, by mohol poskytovať pomoc naďalej aj tým krajinám, ktoré nedokážu splácať svoje dlhy voči iným štátom alebo medzinárodným inštitúciám. Takto by sa z problémov v súvislosti s predpokladaným nesplatením dlhu voči Rusku mohla dostať Ukrajina. Informovala o tom agentúra Reuters.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.