Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. september 2023, 20:17

Od nedele začne platiť zákaz parkovania na chodníkoch

Polícia vyzvala ľudí, aby svoje autá preparkovali z chodníkov na miesta, kde je zastavenie a státie povolené.

Polícia upozorňuje, že od nedele 1. októbra začne platiť zákaz parkovania na chodníkoch.

Vyzvala ľudí, aby svoje autá preparkovali z chodníkov na miesta, kde je zastavenie a státie povolené. Bratislavská polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

„Chceme na vodičov apelovať, aby rešpektovali zmenu v používaní chodníka a vyhli sa tak sankciám,“ uviedla polícia.

Podotkla, že v prípade nerešpektovania zákona hrozí vodičom pokuta v blokovom konaní do 50 eur a v správnom konaní do 100 eur.

„Upozorňujeme tiež na možnosť riešiť nedovolené státie na chodníku formou takzvanej objektívnej zodpovednosti,“ dodala s tým, že pokuta bude zaslaná držiteľovi vozidla poštou vo výške 78 eur.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka sa ocitol v jedenástke roka talianskej Serie A. V ideálnej zostave podľa Asociácie talianskych futbalistov sa spolu s ním objavilo celkovo päť hráčov majstrovského Neapola. Hráčom roka sa stal Victor Osimhen, najlepším trénerom Luciano Spalletti, taktiež za prácu v SSC Neapol. (tasr)

pred 4 hodinami

Mesiac september bol na Slovensku najteplejším septembrom v histórii zaznamenávania. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav. V tomto mesiaci sa podľa klimatológa Petra Kajabu zaznamenala na Slovensku najvyššia priemerná teplota od roku 1872, a to 19,7 stupňa Celzia. (tasr)

pred 4 hodinami

Decembrové termíny hlavného pojednávania v kauze Dobytkár sú zrušené. Nové termíny budú určené po doručení vyjadrenia procesných strán k zmene v zložení senátu. Od 1. decembra sa totiž stal tretím členom senátu v tejto trestnej veci Rastislav Stieranka. Miesto v senáte sa uvoľnilo po dočasnom pridelení sudcu Mariána Mačuru na Najvyšší súd. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.