Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. september 2023, 19:00

Poľský turista neprežil pád pod vrcholom Vysokej v Tatrách

Po približne 50-metrovom páde zostal nehybne ležať. O pomoc záchranárov požiadal aj jeho kamarát, ktorý po tragickej nehode už nebol schopný samostatne zostúpiť.

Z Horskej záchrannej služby (HZS) informovali, že udalosť, ktorá sa stala počas zostupu z Korunky Vysokej, nahlásil na tiesňovú linku krátko popoludní náhodný svedok.

Po približne 50-metrovom páde zostal postihnutý nehybne ležať napravo od centrálneho žľabu. "O súčinnosť bola požiadaná Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS) z Popradu, ktorá z heliportu v Starom Smokovci vyzdvihla na palubu záchranára HZS. Ten bol následne spolu s lekárom vysadený pri postihnutom. Žiaľ, 38-ročný poľský turista utrpel poranenia nezlučiteľné so životom a lekár už mohol len skonštatovať smrť," uvádza HZS.

Medzitým požiadal prostredníctvom poľských záchranárov o pomoc aj jeho kamarát, s ktorým bol na túre. Po tragickej nehode už nebol schopný samostatne zostúpiť spod vrcholu. Posádka vrtuľníka vyzdvihla od nebohého Poliaka záchranára HZS a následne ho vysadila pri uviaznutom turistovi. "Po príprave na letecký transport bol spolu s horským záchranárom evakuovaný z terénu a vysadený pri Popradskom plese," dodáva HZS.

Telo nebohého záchranári transportovali do Starého Smokovca a odovzdali príslušníkom Policajného zboru SR a obhliadajúcemu lekárovi.

Inzercia

Dnes treba vedieť

31. december 2015, 17:14

Slováci prehrali s Rusmi 1:2. Podľa Bokroša oslavy Silvestra nehrozia

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom záverečnom vystúpení v základnej B-skupine juniorských MS vo fínskych Helsinkách s Ruskom 1:2. Už pred zápasom bolo jasné, že zverenci trénera Ernesta Bokroša postúpili do štvrťfinále šampionátu zo štvrtého miesta v skupine a v boji o semifinále nastúpia v sobotu 2. januára proti Švédsku.

31. december 2015, 17:01

Bratislavský hrad bude poslednú noc tohto roka svietiť farbami štátnej vlajky

Na múroch Bratislavského hradu bude projekcia dnes od 18. hodiny až do 1. januára zobrazovať slovenskú štátnu vlajku. Takouto formou sa predseda Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini rozhodol pripomenúť si 23. výročie vzniku Slovenskej republiky. TASR o tom informoval odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

31. december 2015, 12:51

Zdravotníctvo počas roka len prežívalo, tvrdí šéfka pacientskej asociácie

Uplynulý rok bol pre zdravotníctvo podľa Asociácie na ochranu práv pacientov SR opäť len rokom prežívania. "Nemôžem ho nazvať ani stabilným, nakoľko prevažujú skôr tie negatívne správy nad pozitívnymi," zhodnotila pre TASR prezidentka asociácie Katarína Kafková. Nedostatky vidí napríklad v riešení poplatkov v ambulanciách lekárov či odmeňovaní zdravotníkov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.