Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. september 2023, 10:04

Gazprom zaznamenal pokles produkcie plynu takmer o štvrtinu

Dodávky plynu na domáci aj zahraničné trhy klesli ešte viac. Za prvý polrok predstavovali 166 miliárd kubických metrov, čo medziročne znamená pokles o 26,5 percenta.

Produkcia plynu ruského koncernu Gazprom klesla v prvom polroku takmer o štvrtinu. Výrazný pokles zaznamenali aj dodávky suroviny na domáci i zahraničné trhy.

Gazprom oznámil, že za prvých šesť mesiacov roka vyprodukoval celkovo 179,45 miliardy kubických metrov plynu. Dodávky plynu na domáci aj zahraničné trhy klesli ešte viac. Za prvý polrok predstavovali 166 miliárd kubických metrov, čo medziročne znamená pokles o 26,5 percenta.

Koncom augusta spoločnosť oznámila výsledky za druhý štvrťrok, ktoré poukázali na prepad do straty. Gazprom vtedy zverejnil, že za kvartál evidoval stratu na úrovni 18,6 miliardy rubľov, čo predstavovalo 197 miliónov dolárov. V druhom kvartáli minulého roka dosiahla firma čistý zisk 1,03 bilióna rubľov. Za celý prvý polrok zaznamenala spoločnosť čistý zisk 296 miliárd rubľov, pričom za rovnaké obdobie minulého roka to bolo 2,5 bilióna rubľov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka sa ocitol v jedenástke roka talianskej Serie A. V ideálnej zostave podľa Asociácie talianskych futbalistov sa spolu s ním objavilo celkovo päť hráčov majstrovského Neapola. Hráčom roka sa stal Victor Osimhen, najlepším trénerom Luciano Spalletti, taktiež za prácu v SSC Neapol. (tasr)

pred 5 hodinami

Mesiac september bol na Slovensku najteplejším septembrom v histórii zaznamenávania. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav. V tomto mesiaci sa podľa klimatológa Petra Kajabu zaznamenala na Slovensku najvyššia priemerná teplota od roku 1872, a to 19,7 stupňa Celzia. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.