Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. september 2023, 09:50

Trump podal žalobu na bývalého agenta MI6, ktorý písal o jeho prepojení na Rusko

Trump podal žalobu na bývalého agenta MI6, ktorý písal o jeho prepojení na Rusko

Ilustračné foto: TASR/AP

V materiáloch sa tvrdí, že ruský prezident Putin najmenej päť rokov podporoval a riadil operáciu na predprípravu Trumpa ako prezidentského kandidáta.

Bývalý americký prezident Donald Trump žaluje bývalého príslušníka britskej rozviedky MI6 a jeho konzultačnú firmu. Informovala o tom agentúra DPA, ktorá sa odvolala na súdny príkaz.

Trump podáva žalobu na ochranu údajov proti spoločnosti Orbis Business Intelligence a na jej spoluzakladateľa Christophera Steela, ktorý predtým viedol oddelenie MI6 špecializujúce sa na Rusko. Steele je autorom zložky, ktorá obsahovala tvrdenia, že Trump bol „kompromitovaný“ ruskou tajnou službou FSB. 

V Steelom spracovaných materiáloch, ktoré boli v roku 2017 zverejnené na webovej stránke BuzzFeed, sa tiež tvrdí, že ruský prezident Vladimir Putin najmenej päť rokov „podporoval a riadil“ operáciu na predprípravu Trumpa ako prezidentského kandidáta. Trump tieto tvrdenia poprel.

Podľa súdneho príkazu sa dvojdňové pojednávanie o žalobe má začať 16. októbra, doplnil britský denník The Guardian. Žiadne ďalšie podrobnosti o prípade nie sú k dispozícii. Očakáva sa, že Trump sa na pojednávaní nezúčastní.

Inzercia

Dnes treba vedieť

03. december 2023, 11:29

Peter Pellegrini neeviduje z koaličných rozhovorov, že by malo prísť k zmene postavenia Špecializovaného trestného súdu. Podľa neho však nie je žiadny problém, keď sa v našom systéme nebude vyskytovať špeciálna prokuratúra, ak bude generálny prokurátor garantovať spravodlivosť. (ta3)

03. december 2023, 09:23

Poslanci sa majú v nasledujúcom týždni zísť na dvoch schôdzach. V utorok majú na programe mimoriadnu schôdzu v súvislosti s pochybeniami okolo výstavy Expo Dubaj 2020. V stredu ich čaká riadna schôdza, ktorej predbežný program má takmer 50 bodov. (tasr)

03. december 2023, 08:38

Hostia nedeľných diskusných relácií:

  • TA3 V politike: Peter Pellegrini, Kamil Šaško, Karol Galek,
  • RTVS O 5 minút 12: Peter Pellegrini, Michal Šimečka,
  • TV Markíza Na telo: Andrej Danko, Milan Majerský.
03. december 2023, 07:32

Počasie: Spočiatku prevažne oblačno a miestami sneženie. Postupne menej oblačnosti aj zrážok. Ráno ojedinele poľadovica a snehové jazyky. Denná teplota od -6 až +2 stupňov. Slabý, na západe severozápadný vietor do 30 km/h, popoludní zoslabne. (shmú)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.