Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Voľby 2023 Dnes treba vedieť
26. september 2023, 14:25

Voľby 2023

Strana Jablko neodstúpi. Podľa Nicholsonovej majú Demokrati potenciál

Strana Jablko neodstúpi. Podľa Nicholsonovej majú Demokrati potenciál

Foto - TASR

Europoslankyňa je názoru, že demokratická vláda nevznikne bez účasti Demokratov, ktorí si podľa nej zaslúžia druhú šancu.

Členovia strany Jablko sa nevzdajú kandidatúry v predčasných parlamentných voľbách. Na kandidátke Demokratov zostávajú a vyzývajú SaS a Progresívne Slovensko na spoločný postup.

Podľa zakladateľky Jablka Lucie Ďuriš Nicholsonovej je to jediná možnosť, ako po voľbách zostaviť demokratickú vládu. Informovala o tom na utorkovej tlačovej konferencii. Na nej však nedala priestor na novinárske otázky.

„Mnohí nás vyzývajú, aby sme sa vzdali účasti na voľbách, aby neprepadli hlasy našich voličov. Pre Jablko ako stranu, ktorá vznikla len nedávno, by bolo najvýhodnejšie to urobiť a postaviť si na tom vlastné PR," skonštatovala Ďuriš Nicholsonová s tým, že tak neurobia, pretože momentálne je dôležitá budúcnosť Slovenska, nie Jablka. 

Je názoru, že demokratická vláda nevznikne bez účasti Demokratov, ktorí si podľa nej zaslúžia druhú šancu. „Demokrati majú podľa prieskumov veľký potenciál, ktorý ešte ani zďaleka nebol naplnený. Sme presvedčení, že napokon prejdú cez päť percent a že hlasy voličov neprepadnú," dodala.

Verí tiež, že nerozhodní voliči napokon dajú šancu aj "slušným a kauzami nepoškvrneným" politikom zo SaS.

Kritizuje, že demokratické strany v súčasnosti nie sú schopné spoločne sa "postaviť zlu", kvôli čomu hrozí historicky najväčší počet prepadnutých hlasov a vláda Smeru-SD.

„Existuje jediný scenár proreformnej a demokratickej vlády bez zlodejov a korupčníkov a zákerných egomaniakov z Trnavy, a to je vláda zložená z PS, Demokratov a zo Sasky," poznamenala Ďuriš Nicholsonová.

Vyzvala preto lídrov týchto strán na spoločný postup. „Aby urobili spoločnú tlačovú konferenciu, na ktorej ukončia zbytočné útočenie jeden na druhého a aby vyslali signál, že voliť ich znamená voliť demokratickú vládu, ktorá môže vzniknúť po septembri," povedala.

Inzercia

Dnes treba vedieť

30. november 2023, 20:29
30. november 2023, 19:36

Novým generálnym riaditeľom Tiposu je Peter Deďo, ktorý je členom predsedníctva SNS. Členmi predstavenstva sa stali Adriana Bujdáková, Richard Messinger a Gabriela Dobrovodská. Predsedom dozornej rady je bývalý futbalista Robert Vittek. (denník n)

30. november 2023, 18:51

Horské priechody Donovaly a Šturec sú pre husté sneženie uzavreté pre nákladné vozidlá. Silné sneženie obmedzuje dohľadnosť na 100 metrov v južnej časti okresu Košice-okolie, na diaľnici D1 Levoča - Košice a v oblasti Lovinobane. (tasr)

30. november 2023, 16:24

Nemocnica v Partizánskom od 15. decembra dočasne preruší prevádzku gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia a neonatológie. K tomuto kroku pristúpi pre personálne dôvody. Potvrdil to Tomáš Kráľ, hovorca Penta Hospitals, ktorá nemocnicu prevádzkuje. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.