Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Voľby 2023 Dnes treba vedieť
26. september 2023, 13:50

Sulík priznal, že si písal s Haščákom

Stretli sa aj na ministerstve. Matovičove správy označil za zmanipulované

Stretli sa aj na ministerstve. Matovičove správy označil za zmanipulované

Foto: TASR

„Chcel som od neho argumentáciu, prečo je zlé dať peniaze iba jedným poistencom, nie všetkým,“ vysvetlil šéf SaS. Poprel však, že by žiadal „milé PR“ pre Janu Bittó Cigánikovú.

Predseda SaS Richard Sulík priznal, že si písal so zakladateľom Penty Jaroslavom Haščákom. Komunikáciu, ktorú zverejnil Igor Matovič, však považuje za zmanipulovanú. 

Povedal to v predvolebnej debate Rádia Expres a denníka Sme, v ktorej sa dostal do výmeny názorov s lídrom OĽaNO.

Šéf SaS dostal otázku, či si písal s Haščákom v znení, ktoré ukázal Matovič. Sulík odpovedal, že je v kontakte s mnohými ľuďmi slovenského biznisu. Vymenoval napríklad Oszkára Világiho, Vladimíra Sotáka či Alexeja Beljajeva.

Priznal, že je v kontakte aj s Haščákom a občas si s ním aj píše. „To, čo prezentoval pán Matovič, je na sto percent zmanipulované,“ zdôraznil.

Čítajte tiež

„Chcel som od neho argumentáciu, prečo je zlé dať peniaze iba jedným poistencom, nie všetkým,“ vysvetlil. Poprel však, že by žiadal „milé PR“ pre Janu Bittó Cigánikovú v médiách Penty. 

Doplnil, že ide o jeho súkromný mobil a už sa k tomu nebude vyjadrovať. 

Na jeho slová reagoval šéf OĽaNO, ktorý pri Sulíkovom vyjadrení krútil hlavou. Od moderátora dostal otázku, či je pre neho v poriadku, že sa zapája do obchodu s osobnými informáciami. 

Podľa Matoviča je to v poriadku, lebo týmto spôsobom sa mu podarilo dostať z funkcií podpredsedu parlamentu Martina Glváča či prokurátora Petra Šufliarskeho. 

„Keď takéto informácie dostanem o tom, že verejný činiteľ, ktorý má chrániť verejné blaho, zneužíva svoje postavenie a zároveň si popritom pýta úplatky a berie úplatky, a duplom od mafiána Haščáka, tak je mojou psou povinnosťou to urobiť,“ povedal expremiér s tým, že Sulík vie, že klame. 

Dôkazom Sulíkovho klamstva je podľa Matoviča to, že pred dvoma dňami vyhlásil, že nebude komentovať obsah svojho mobilu. „A také isté vyjadrenie dal Haščák,“ doplnil.

Inzercia

Sulík nechce hrať falošnú hru

Líder SaS dostal od moderátorov otázku, ako vyhodnocuje to, s kým si píše a stretáva sa. Odpovedal, že úplne bez problémov sa stretáva s kýmkoľvek. Tvrdí, že Haščák prišiel aj na ministerstvo hospodárstva. 

„Nebudem tu zakaždým šaškovať s návštevami. Nebudem hrať túto falušnú hru na to, že sa nesmiem stretnúť, a potom tu cez nejakých sprostredkovateľov riešim špinavosti,“ poznamenal. 

Hovorí tiež, že v mobile je desať rokov jeho života a Matovič z neho dokázal vytiahnuť len tri SMS. Na to zareagoval šéf OĽaNO tým, že je tam toho podstatne viac. 

Matovič spoluprácu nevylúčil

Sulík deklaroval, že s Matovičom nebude sedieť v jednej vláde. Líder Obyčajných zase dúfa, že SaS bude mať vo voľbách „percentá plnotučného mlieka“.

Definitívne však spoluprácu s liberálmi nevylúčil. To podľa neho urobia voliči. „Neviem si predstaviť, že sa po tomto dostane SaS do parlamentu, že niekto bude voliť mafiánsku slúžku,“ pokračoval. 

V prípade, že by sa obidve strany dostali do parlamentu, tak by si so Sulíkom nesadol za jeden stôl. Nevylúčil však, že by to mohol urobiť niekto iný z jeho hnutia. 

Komunikáciu so Sulíkom priznal aj Haščák. „Riešil s ním opakovane napríklad aj krízu okolo Slovalca, ktorá vyústila do ukončenia primárnej výroby a straty stoviek pracovných miest. V tejto súvislosti sa stretával s pánom Sulíkom aj na pôde ministerstva hospodárstva, a to za prítomnosti generálneho riaditeľa Slovalca, resp. ďalších ľudí z vedenia ministerstva,“ reagoval Haščákov právnik Martin Škubla pre Denník N.

Dodáva, že Penta vrátane Haščáka riešila s rôznymi členmi vlády a strán aj dofinancovanie zdravotníctva. Tvrdí, že Haščák nemá k dispozícii svoj telefón z tohto obdobia a nevie potvrdiť presné znenie komunikácie. 

Odmieta však, že by predsedovi SaS sľuboval protislužby v médiách.

Haščák tiež cez svojho právnika uviedol, že ho Matovič v roku 2022 sprostredkovane žiadal o stretnutie k zdravotníckym témam. Zakladateľ Penty hovorí, že stretnutie odmietol, lebo podľa neho je líder OĽaNO toxický. 

Dnes treba vedieť

02. december 2023, 11:08

Na území Slovenska platia výstrahy pred poľadovicou, snežením a snehovými jazykmi a závejmi. Snehové jazyky a záveje sa môžu vyskytnúť v Bratislavskom a Žilinskom kraji, na väčšine územia Trenčianskeho a Trnavského kraja, ako aj v okresoch Spišská Nová Ves, Poprad, Kežmarok a Levoča. Pre okresy Námestovo, Čadca a Kysucké Nové Mesto platí výstraha druhého stupňa. (tasr)

02. december 2023, 08:09

Hostia víkendových diskusných relácií:

  • RTVS Sobotné dialógy: Robert Fico,
  • TA3 V politike: Peter Pellegrini, Kamil Šaško, Karol Galek,
  • RTVS O 5 minút 12: Peter Pellegrini, Michal Šimečka,
  • TV Markíza Na telo: Andrej Danko, Milan Majerský.
02. december 2023, 07:03

Počasie: Prevažne zamračené. Na mnohých miestach dážď alebo dážď so snehom, v severnej polovici územia a na západe sneženie. Popoludní na severe a krajnom západe tvorba snehových jazykov, ojedinele závejov. Lokálne poľadovica. Denná teplota od -3 stupne na Orave do +7 na Zemplíne. Slabý, neskôr miestami severozápadný vietor do 40 km/h. (shmú)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.