Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2023, 17:24

Do separatistického regiónu Podnestersko dopadli trosky rakety S-300

Do separatistického regiónu Podnestersko dopadli trosky rakety S-300

Foto: twitter.com

Incident sa stal asi približne 34 kilometrov od ukrajinskej hranice. Časť rakety neexplodovala a nespôsobila žiadne škody.

Po nočnom ruskom raketovom útoku na ukrajinskú Odeskú oblasť našli v pondelok trosky rakety S-300 v Podnestersku, separatistickom regióne Moldavska. TASR informuje podľa britskej televízie Sky News.

Oleg Beľakov zo špeciálnej komisie dohliadajúcej na bezpečnostné opatrenia v Podnestersku uviedol, že na mieste sú polícia, ženisti a vojenskí pozorovatelia. Trosky rakety sa našli v dedine Chitcani, približne 34 kilometrov od ukrajinskej hranice.

Beľakov povedal, že bolo počuť výbuch a časť rakety S-300 dopadla do záhrady pri súkromnom dome, ale neexplodovala a nespôsobila žiadne škody.

„V záhrade leží bojová hlavica z rakety S-300. Stále sú na nej niektoré prvky označenia, z ktorých sa dá určiť, že išlo o model rakety S-300 z roku 1968,“ dodal.

Kto raketu vystrelil, zatiaľ nie je jasné. Raketový systém S-300 zem-vzduch vyvinuli v bývalom Sovietskom zväze a používajú ho Rusko aj Ukrajina.

Úrady v Moldavsku od začiatku invázie Ruska na Ukrajine koncom februára 2022 hlásili najmenej štyrikrát nález trosiek rakiet v severných častiach krajiny.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.