Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. máj 2016

Kohlová získala pre SR šiestu OH miestenku, Rusnák neuspel

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Martina Kohlová si na dodatkovej európskej kvalifikácii v Duisburgu vyjadzila olympijskú miestenku v K1 na 500 m. Vo finále finišovala v nemeckom stredisku na druhom mieste za domácou Sabrinou Heringovou.

Pre zverenku trénera Filipa Petrlu bude olympiáda v Rio de Janeiro treťou v kariére. Na OH 2008 v Pekingu i na OH 2012 v Londýne štartovala v K2 na 500 m po boku Ivany Kmeťovej. Slovenský dvojkajak skončil pred bránami finále. Kohlovej kanál v Duisburgu svedčí. Na MS 2007 si na ňom spoločne s Kmeťovou vybojovala miestenku do Pekingu.
      

Vo štvrtkovom finále sa od štartu držala na druhej postupovej pozícii. V druhej časti trate ešte dokázala vystupňovať tempo a v cieli mala pred treťou Rakúšankou Yvonne Schuringovou vyše sekundový náskok. Pre Slovensko tak získala šiestu miestenku do Ria. Popoludní sa Kohlová ešte predstaví vo finále K1 na 200 m.
      

Matej Rusnák neuspel vo finále C1 na 1000 m. Člen Dukly Trenčín dopádloval až na piatom mieste s vyše desaťsekundovou stratou na víťazného Rumuna Leonida Carpa a nepodarilo sa mu prebojovať do Ria. Rusnák výrazne zaostal za výkonom z rozjazdy, ktorú vyhral.  
      

Inzercia

Odporúčame