Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2023, 18:42

Maroko plánuje do obnovy po zemetrasení investovať 11 miliárd eur

Spomínaná suma bude počas piatich rokov použitá na obnovu zasiahnutých oblastí a podporu približne 4,2 milióna tamojších obyvateľov. 

Marocká vláda investuje na obnovu oblastí zasiahnutých zemetrasením, pri ktorom začiatkom septembra zahynulo takmer 3000 ľudí, približne 120 miliárd dirhamov (okolo 11 miliárd eur).

Zemetrasenie s magnitúdou 6,8 ôsmeho septembra zasiahlo niekoľko oblastí Maroka. Podľa oficiálnych údajov úplne zničilo alebo poškodilo 50-tisíc domov. Zemetrasenie bolo v Maroku najničivejšie od roku 1960, keď otrasy pôdy zasiahli pobrežné mesto Agadir a vyžiadali si najmenej 12-tisíc obetí.

Spomínaná suma bude počas piatich rokov použitá na obnovu zasiahnutých oblastí a podporu približne 4,2 milióna tamojších obyvateľov. Konkrétne opatrenia by mali zahŕňať rekonštrukciu budov, opravu poškodenej infraštruktúry, presídlenie obyvateľov a stimuláciu ekonomických a pracovných aktivít. Financovanie projektov sa zabezpečí zo štátneho rozpočtu, miestnych zdrojov a zo zahraničia.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.