Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. september 2023, 11:43

Ukrajinci zadržali ruského informátora, údajne pomáhal pri raketových útokoch

Muža, ktorého nemenovali, naverbovala v júni ruská špeciálna služba, uviedla generálna prokuratúra. 

V ukrajinskom meste Dnipro zadržali ruského informátora za údajné posielanie informácií do Moskvy, aby jej pomohol pri príprave raketových útokov, informovala ukrajinská generálna prokuratúra. TASR prevzala správu z portálu britskej televízie Sky News.

Muža, ktorého nemenovali, naverbovala v júni ruská špeciálna služba, uviedla generálna prokuratúra. Odvtedy podľa nej zozbieral údaje o pohybe vojenskej výzbroje, umiestnení ukrajinskej protivzdušnej obrany a umiestnení elektrických a železničných staníc v Dnipre.

Podozrivý nakrúcal infraštruktúru svojím mobilným telefónom a posielal videá a textové správy do Ruska na platformu Telegram, spresnila generálna prokuratúra.

„Muž si zároveň uvedomoval, že okupanti využili prijaté tajné informácie na prípravu nových raketových útokov na energetické zariadenia v meste,“ napísala prokuratúra.

Muž podľa nej dostal za každú informáciu 50 až 100 dolárov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

„Kresťania prestávajú chápať, kde sú mantinely dobra a zla,“ tvrdí Anna Záborská, líderka Kresťanskej únie, ktorá pokladá za jedno z najväčších sklamaní, že aj mnohí praktizujúci kresťania dnes volia progresívcov. „U kresťanských žien by mala byť otázka svedomia bojovať za ochranu života. A je chyba, ak to nerobia,“ hovorí s tým, že ak si niektorí mysleli, že sa sama nechá neprajníkmi a médiámi „poučiť“, aby viac nepredkladala zákony pomoci tehotným ženám, tak sa mýlili. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.