Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. máj 2016

ICBC ako prvá čínska banka kupuje v Londýne obrovský trezor na zlato

Stane sa prvou čínskou bankou, ktorá bude v Londýne vlastniť trezor. Ten je jedným z najväčších v Európe a jeho výstavba trvala viac než rok.

Čínska banka ICBC Standard Bank sa rozhodla od britskej banky Barclays kúpiť v Londýne obrovský trezor na zlato. Informovali o tom agentúra DPA a server BBC.

ICBC Standard Bank sa tak stane prvou čínskou bankou, ktorá bude v Londýne vlastniť trezor. Ten je jedným z najväčších v Európe a jeho výstavba trvala viac než rok. Môže v ňom byť uložených až 2000 ton zlata, striebra, platiny či paládia.

Transakcia, ktorej hodnota nebola zverejnená, je výhodná pre obe strany. Čínska banka plánuje posilniť svoj biznis v obchode s drahými kovmi, zatiaľ čo Barclays v rámci programu zoštíhľovania chce tieto aktivity zredukovať. Celá transakcia by mala byť dokončená v júli tohto roka.

Čína sa na celosvetovom dopyte po zlate podieľa viac než 25 %, avšak centrá obchodu so žltým kovom sú v Londýne a New Yorku. Len na londýnskom trhu so zlatom sa minulý rok uskutočnili transakcie v hodnote zhruba 5 biliónov USD (4,42 bilióna eur).

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.