Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. máj 2016

Daňo o presilovkovej kliatbe: "Asi to tak malo byť"

Mohol byť hrdinom, no veľkú šancu nepremenil. Marko Daňo mal v sobotňajšom dueli s USA (3:2 pp) za stavu 2:2 tri a pol minúty pred treťou sirénou na hokejke gól, ktorým mohol poslať slovenských hokejistov do štvrťfinále MS.

Lenže mladý útočník obrovskú príležitosť v oslabení zahodil a zápas sa tak preklenul do predĺženia, čo znamenalo koniec postupových nádejí.

"Mrzí ma to. Nevedel som, či je niekto za mnou, bol som vyšťavený a snažil som sa to iba trafiť na bránku. Bohužiaľ, puk mi skĺzol z čepele hokejky a tá strela nebola dostatočne razantná, aby sa dostala do bránky. Možno keby som nebol taký 'zavarený', tak by som sa obzrel za seba a zistil by som, že za mnou nikto nie je a že mám čas si premyslieť zakončenie," vrátil sa Daňo k situácii z 57. minúty. 

Útočník s 56-kou na drese napokon predsa len rozhodol o triumfe slovenského tímu, aj keď iba dvojbodovom. V predĺžení predviedol dravé sólo po ľavom krídle, natlačil sa pred Keitha Kinkaida a precedil puk popod amerického brankára. Vďaka nemu tak predsa len po záverečnej siréne hrala v aréne slovenská hymna, hoci hráči v modrých dresoch sa neradovali.

"Hymna je vždy krásna a vždy sa počúva dobre. Sme radi aj za víťazstvo za dva body, hoci sa ním lúčime s turnajom. Bohužiaľ, výhra po predĺžení nám nestačí na štvrťfinále. Snažili sme sa to na konci ubojovať, chlapci vydali posledné sily, niektorí už na konci ťahali nohy po ľade. Bojovali sme do poslednej sekundy, bohužiaľ nám to nevyšlo. Ale myslím si, že sme posledný zápas odohrali dôstojne. Všetko je tak, ako má byť," vyslovil sa Daňo.

Slováci mohli zdolať Američanov už v riadnom čase, to by však museli premeniť aspoň jednu z piatich presilových hier. "Tentoraz sme ich odohrali výborne. Trikrát sme mali pred sebou odkrytú bránku, ale nepadlo nám to tam. Neviem, či sme mali nad sebou nejakú kliatbu. Asi to tak malo byť," zopakoval. Aj jeho mrzí, že snaženie tímu nevyústilo do postupového konca. Body sa však podľa Daňa stratili dávno, nie v utorkovom zápase.

"Mali sme dobrý štart do šampionátu, potom sme výkonnostne padli. V hokeji to tak býva, že raz ste hore a raz dole. My sme mali viac momentov, keď sme boli dole. Ale dokázali sme sa z toho spamätať a v poslednom zápase sme ukázali, že hokej hrať vieme, že vieme podať disciplinovaný, bojovný výkon, že sa vieme premôcť, pomôcť si jeden druhému, hrať so srdiečkom. A to je pozitívny prísľub do budúcnosti."
      

Inzercia

Odporúčame