Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. máj 2016

Rakúsko má v osobe Christiana Kerna nového spolkového kancelára

Nový rakúsky kancelár Christian Kern zložil dnes vo Viedni ústavou predpísaný sľub do rúk prezidenta Heinza Fischera a stal sa tak aj oficiálne nástupcom Wernera Faymanna na čele spolkovej vlády Rakúskej republiky.

Na protokolárnej slávnosti nechýbal ani vicekancelár Reinhold Mitterlehner, ktorého rakúsky prezident po Faymannovej demisii poveril dočasne právomocami spolkového kancelára a pre ktorého sa dnes po 17.00 h táto misia skončila.
      

Informovali o tom tlačová agentúra APA i rakúske elektronické médiá.
      

Doterajší predseda predstavenstva Rakúskych spolkových železníc (ÖBB) Kern sa tak stal v súlade so želaním vedenia krajinských organizácií vládnej Sociálnodemokratickej strany Rakúska (SPÖ) mužom, ktorý by mal tomuto subjektu pomôcť po sérií volebných neúspechov.
      

Už skôr padlo v SPÖ rozhodnutie, že funkcie lídra strany a spolkového kancelára by mala zastávať jediná osoba.
      

Prezídium a predsedníctvo SPÖ schválili dnes takmer jednohlasne Kerna za kandidáta na post predsedu strany, do ktorej ho zrejme zvolia oficiálne delegáti zjazdu naplánovaného na 25. júna.

Inzercia

Odporúčame

Sekera neviní hráčov, ale stav slovenského hokeja: "Reálny obraz"

Sekera neviní hráčov, ale stav slovenského hokeja: "Reálny obraz"

Líder na ľade aj v kabíne, po víťaznom zápase či smutnom konci. Andrej Sekera potiahol menej skúsený slovenský tím vo všetkých smeroch, v ktorých mu vedel pomôcť, no do vytúženého štvrťfinále ho napokon nedoviedol. Za utorňajší výkon proti USA bol na svojich spoluhráčov hrdý, pretože za dosiahnuté výsledky na MS v Rusku nemohli priamo oni, ale súčasný stav slovenského hokeja.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.