Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. máj 2016

Na USA v bránke s Hudáčkom, Cíger: "Už sme nechceli špekulovať"

Aj v rozhodujúcom zápase slovenskej hokejovej reprezentácie na MS proti USA nastúpi v bránke Július Hudáček.

Trénerovi Zdenovi Cígerovi už bude k dispozícii obranca Christián Jaroš, otáznik však visí nad štartom Mareka Viedenského, ktoré trápili žalúdočné problémy.

Pondelňajší tréning absolvovali hráči v plnej záťaži. Vďaka nemeckej pomoci sa im napriek zbabraným uplynulým duelom naskytla unikátna príležitosť postúpiť do štvrťfinále, Američanov však v utorok musia zdolať za tri body.

Cíger mal deň pred zápasom v zostave jasno. "Máme otázneho len Viedenského, Jaroš je v poriadku, trénoval a bude nachystaný. Dúfam, že aj Marek bude k dispozícii. V bránke necháme Hudáčka, nechceme vymýšľať. Je to o tom, aby sa mužstvo naštartovalo, pretože máme veľkú šancu. Hráči musia pomôcť jeden druhému, ináč k tomu pristúpiť, vydať zo seba maximum a v neposlednom rade musia byť disciplinovaní a kolektívni," zdôraznil Cíger.

V pondelok sa so zverencami zameral opäť na presilovky, v ktorých je slovenský tím štatisticky najhorší spomedzi všetkých účastníkov šampionátu. "Trénovali sme ich ako vždy, rozdiel bol len v tom, ako hráči pri tom rozmýšľali. Nemáme moc času, musíme všetko strieľať a tlačiť sa do bránky," ozrejmil tréner. "Verím tomu, že hráči budú dostatočne namotivovaní. Ak by sme toto chceli vypustiť, bolo by to veľmi zlé."

Večer je na programe tímový rozbor a videoanalýza americkej hry. "Máme video a prípravu k súperovi. Ešte si o ňom veľa povieme, zdôrazníme, aby hráči išli spať s tým, že skutočne máme veľkú šancu. Verím, že si oddýchnu, dôkladne využijú masáže a regeneráciu," dodal Cíger.

Rozhodujúci duel B-skupiny MS medzi USA a Slovenskom sa v Športovom paláci Jubilejnyj uskutoční v utorok od 11.15 SELČ.      Predpokladaná zostava SR proti USA:
      J. Hudáček - Sekera, Marinčin, Švarný, Meszároš, Mikuš, Graňák, Jaroš - Bakoš, Viedenský, Jurčo - L. Hudáček, Réway, Dravecký - Skalický, Lušňák, Cehlárik - Bartánus, Marcinko, Daňo

Inzercia

Odporúčame