Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. máj 2016

Slovenskí hokejisti si užili vyhliadkovú plavbu

Štvrtkový voľný deň na hokejových MS si slovenskí hokejisti spestrili plavbou po Neve.

Na vyhliadkovú loď Edeľvajs nastúpili popoludní neďaleko Chrámu Sv. Izáka a po Petrohrade sa plavili dve hodiny. Na tímovej akcii sa nezúčastnili traja zranení hráči Michal Sersen, Andrej Šťastný a Tomáš Hrnka. 

Reprezentačnému výberu spríjemnilo plavbu slnečné počasie, hoci teplota sa vyšplhala len na približne 15 stupňov. Lodné priestory si hráči rozdelili podľa veku - do podpalubia si sadli tí mladší, vyhliadkové miesta zabrali zasa starší vrátane celého realizačného tímu. Na nástupnú plošinu sa vrátili o 17.30 miestneho času. "Bolo to pekné. V meste sme strávili niekoľko dní, takže viacero vecí som videl už predtým. Ale bolo to príjemné spestrenie," povedal obranca Dominik Graňák.

Najstarší hráč slovenského výberu odohral v Rusku štyri sezóny za Dinamo Moskva. Do Petrohradu tak chodil pravidelne, ale ako hokejista v ňom strávil len niekoľko hodín  na štadióne miestneho SKA. "Bol som tu veľakrát, ale mesto som vôbec nespoznal. Takto na jar, alebo už skoro v lete, vyzerá úplne inak," dodal. 

Cieľom štvrtka bola regenerácia a vyvetranie myšlienok, no vzhľadom na ďalšie pokračovanie šampionátu to úplne nešlo. "Nemôžem hovoriť za všetkých, ale myslím si, že každý má hokej stále v hlave. Je však fajn, že sme nemali tréning a mohli si takto oddýchnuť," dodal Graňák.

Exkurzia po Neve príjemne zapôsobila aj na Tomáša Marcinka. "Poukazovali nám celé mesto, videli sme väčšinu veľkých pamiatok. Bolo to celkom zaujímavé. Petrohrad je krásny, mali sme možnosť vidieť ho z inej perspektívy. Myslím, že sme si to všetci užili. Počasie bolo tiež príjemné," uviedol.

Slováci majú voľno aj v piatok, o deň neskôr o 19.15 SELČ ich v Športovom paláci Jubilejnyj čaká suverénna Kanada. 

Inzercia

Odporúčame

Trump a Ryan sa dohodli na spolupráci

Trump a Ryan sa dohodli na spolupráci

Pravdepodobný nominant Republikánskej strany do súboja o post amerického prezidenta Donald Trump a predseda Snemovne reprezentantov Paul Ryan sa napriek nezhodám dohodli na vzájomnej spolupráci. 

-20%
Živo(t) v kostole
13,99 11,19

Pre tých, čo radi objavujú / Živo(t) v kostole

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.