Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. máj 2016

Trump a Ryan sa dohodli na spolupráci

Pravdepodobný nominant Republikánskej strany do súboja o post amerického prezidenta Donald Trump a predseda Snemovne reprezentantov Paul Ryan sa napriek nezhodám dohodli na vzájomnej spolupráci. 

Cieľom ich spolupráce má byť opätovné zjednotenie strany rozdelenej takmer istou Trumpovou nomináciou, voči ktorej má výhrady viacero vplyvných republikánov.

Trump a Ryan vydali spoločné vyhlásenie po dnešnom prvom vzájomnom stretnutí, ktoré označili za "veľmi pozitívny krok k zjednoteniu". Podľa vyhlásenia našli obaja lídri vo viacerých dôležitých oblastiach "spoločnú reč", ale v niektorých otázkach zatiaľ zhodu nedosiahli.

"Bolo to úžasné stretnutie," napísal na Twitteri predseda Republikánskej strany Reince Priebus. "Bol to veľmi pozitívny krok k zjednoteniu strany," dodal Priebus, ktorý sa zúčastnil začiatku schôdzky medzi Trumpom a Ryanom. Tí sa potom stretli s malou skupinou vplyvných republikánskych kongresmanov.

Ryan pred týždňom odmietol podporiť Trumpovu nomináciu, čím prekvapil tých republikánov, ktorí aj napriek nesúhlasu s niektorými Trumpovými názormi pokladajú za najdôležitejšie zjednotenie strany v boji o Biely dom. V ňom sa Trump s najväčšou pravdepodobnosťou stretne s takmer istou nominantkou Demokratickej strany Hillary Clintonovou.

Podporu už Trumpovi vyslovili viacerí vplyvní republikáni vrátane bývalých viceprezidentov Dicka Cheneyho, Dana Quayla, bývalého predsedu Snemovne reprezentantov Newta Gingricha či senátora Randa Paula.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Živo(t) v kostole
13,99 11,19

Pre tých, čo radi objavujú / Živo(t) v kostole

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.