Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. máj 2016

Proti Nemcom bez Daňa, Cíger: "Žiadne plašenie ani 'hurá' hokej"

V utorňajšom zápase slovenskej hokejovej reprezentácie proti Nemecku si premiéru na svetovom šampionáte odkrúti útočník Peter Cehlárik.

Tréner Zdeno Cíger ho zaradil do nominácie namiesto Marka Daňa, ktorý si potrebuje doliečiť zranené slabiny. Do bránky pôjde Branislav Konrád.

Slováci nastúpia proti Nemcom v Športovom paláci Jubilejnyj o 15.15 SELČ. "Dohodli sme sa, že Marko si oddýchne. Prejde len miernou záťažou na bicykli, ktorý mu doktor povolil. Má problémy so slabinami a lepšie je mu nechať pauzu. Bol by som rád, ak by hral, ale nič sa nedá robiť. Máme nachystaných ďalších dvoch hráčov. Paľo Skalický ešte bude čakať a 'Cehlo' pôjde hrať," uviedol Cíger.

Jeho zverenci absolvovali pred zápasom individuálnu záťaž. Košická partia Tomáš Marcinko, Tomáš Jurčo, Christián Jaroš, Martin Marinčin a Marek Bartánus sa rozcvičila s futbalovou loptou, Daňo skončil na bicykli a na ľade sa objavili len siedmi hráči. Okrem brankárskej trojice Konrád, Július Hudáček a Samuel Baroš aj korčuliari Skalický, Cehlárik, Martin Bakoš a Juraj Mikuš. Pre zdravotné ťažkosti musel kouč prvýkrát na turnaji miešať zostavou. "Vlado Dravecký pôjde do prvého útoku, Cehlárik do tretieho. V bránke bude Braňo Konrád," objasnil Cíger. 

Nemci majú po dvoch zápasoch MS na konte jeden bod. Získali ho v záživnom stretnutí proti Francúzom, v ktorom prehrali 2:3 až po nájazdoch. V nedeľu následne podľahli Fínom 1:5. "Musíme byť trpezliví. Nesmieme prepadať, lebo oni budú chcieť ťažiť z našich chýb. Sme lepší korčuliari, individuálne aj hokejovo zdatnejší, preto musíme držať puk. Nechcem, aby sme sa plašili a hrali 'hurá' hokej, že ich hneď ideme zlikvidovať. Musíme si počkať na ich chyby, byť kolektívni, trpezliví a disciplinovaní," zdôraznil pred stretnutím Cíger. 

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.