Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. máj 2016

Nemecký výrobca autokomponentov Robert Bosch otvorí v Iráne pobočku

Plány na opätovný návrat na iránsky trh alebo zvýšenie produkcie už oznámili viaceré automobilky vrátane Renaultu, Daimleru, firmy Peugeot Citroën či Suzuki.

Nemecká spoločnosť Robert Bosch sa vracia na iránsky trh. Do konca tohto roka otvorí v Teheráne pobočku a prijme okolo 50 zamestnancov. Výrobca komponentov pre automobilový priemysel v tejto súvislosti uviedol, že po zrušení medzinárodných sankcií počíta s výrazným rastom iránskeho trhu s automobilmi. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Sme šťastní, že sme späť v Iráne," povedal Uwe Raschke, člen správnej rady firmy zodpovedný pre oblasť Európy, Blízkeho východu a Afriky. "Potenciál krajiny je obrovský. Očakávame, že iránska ekonomika vzrastie tento rok takmer o 5 %," dodal Rasche, pričom aj zo strednodobého hľadiska sa iránska ekonomika javí veľmi sľubne.

Po čiastočnom zrušení sankcií voči Iránu zo strany Európskej únie a USA viaceré firmy oznámili, že sa do Iránu chcú vrátiť. Plány na opätovný návrat na iránsky trh alebo zvýšenie produkcie už oznámili viaceré automobilky vrátane Renaultu, Daimleru, firmy Peugeot Citroën či Suzuki.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.