Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. máj 2016

Asistent maďarského kouča Šille taktiku na Slovákov neprezradil

Po siedmich rokoch hrá s maďarskými hokejistami opäť medzi elitou, znova štartuje šampionát proti Slovákom, no tentoraz vo funkcii asistenta trénera.

Tomášovi Šillemu sa v Petrohrade vynorili spomienky na vzájomný duel z Klotenu 2009, v ktorom Maďari nešťastne prehrali 3:4 a po nezvládnutej baráži zostúpili do nižšej kategórie. V Rusku tak budú mať šancu na reparát.

Vzájomný duel Slovenska a Maďarska z Klotenu je pred sobotnajším stretnutím témou číslo jeden. Práve Šille vyrovnal v 55. minúte duelu na 3:3, no v samom závere strhol dôležité tri body na slovenskú stranu Ľuboš Bartečko. "Prehrať zápas trinásť sekúnd pred koncom nikdy nie je príjemné a nezáleží na tom, s kým hráte. Napriek tomu mám na turnaj pekné spomienky. V Rusku sa mi vynárajú, ale keďže snom každého hokejistu je hrať na majstrovstvách sveta, pozeráme sa na to pozitívne," prezradil po piatkovom tréningu Šille.

Paralela medzi Klotenom a Petrohradom je o to výraznejšia, že oba tímy opäť otvoria svoju cestu na šampionáte vzájomným duelom. "Sú niektoré veci, ktoré nevieme, prečo sa dejú. Napríklad, že znova zohráme prvý zápas proti Slovensku alebo že Francúzsko a Nemecko hrajú v tej istej skupine, hoci nemôžu vypadnúť.

Tieto veci nevieme ovplyvniť, ale musíme sa im prispôsobiť," zdôraznil bývalý maďarský reprezentant. Situácia so zaradením Francúzov a Nemcov do rovnakej skupiny patrí pred štartom šampionátu k najdiskutovanejším témam. Ak organizátori nasledujúcich MS skončia na siedmej a ôsmej priečke, z "béčka" nevypadne nikto. V prípade umiestnenia jedného z nich na chvoste tabuľky zostúpi siedmy tím, čím sa Maďarom môže skomplikovať cesta za záchranou. "Ľahšie to nie. Musíme jednoducho skončiť pred Francúzskom a Nemeckom."

Vzájomné zápasy oboch susedných krajín sú vybičované, hoci Maďari nie sú typickým hokejovým národom. Pre Šilleho však bude sobotňajší zápas aj otázkou prestíže. "Hráči ho vnímajú rovnako ako duel s Kanadou, Francúzskom či Fínskom. Ja sa hre už len prizerám zo striedačky, no priznávam, že pre mňa má tento súboj špecifický náboj," uviedol člen šesťčlenného trénerskeho tímu Maďarska.

Šille odohral na Slovensku takmer desať sezón v dresoch Slovana Bratislava, Senice či Skalice. V roku 2009 sa však vrátil do Maďarska a striedal klubové povinnosti v Székesfehérvári s reprezentačnými výbermi. Aj napriek tomu slovenský hokej sleduje a v súčasnom výbere trénera Zdena Cígera vidí veľký potenciál. "Mužstvo prešlo omladením. Je to kvalitný tím, netreba ho zatracovať, len počkať na výsledky, uviedol. Taktiktu na Slovákov prezradiť nechcal, zanechal im len krátky odkaz: "Nechajte sa prekvapiť."

Inzercia

Odporúčame

-20%
Živo(t) v kostole
13,99 11,19

Pre tých, čo radi objavujú / Živo(t) v kostole

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.