Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. máj 2016

Vedci objavili tri planéty podobné Zemi

Tri potenciálne obývateľné planéty podobné Zemi objavil medzinárodný tím vedcov.

Podľa nich ide o dosiaľ najvážnejších kandidátov na nájdenie života mimo našej slnečnej sústavy, informovala v pondelok agentúra AP s odvolaním sa na štúdiu publikovanú v odbornom časopise Nature.

Trojica planét obieha okolo veľmi chladnej trpasličej hviezdy vzdialenej približne 39 svetelných rokov od Zeme. Veľkosťou aj teplotou sú porovnateľné so Zemou a Venušou. Všetky tri vesmírne telesá sú "potenciálne obývateľné" a blízko seba, takže ich atmosféru je možné analyzovať súčasnými technológiami.

"Ide o prvú príležitosť na nájdenie chemických stôp života mimo našej slnečnej sústavy," uviedol vedúci vedeckého tímu Michaël Gillon, astrofyzik z univerzity v belgickom meste Liége. Až doteraz sa pátranie po planétach podobných Zemi v našej galaxii a mimo nej sústreďoval predovšetkým na hviezdy, akou je Slnko.

Inzercia

Odporúčame

Parlament by mal byť viac bezbariérový

Parlament by mal byť viac bezbariérový

Národná rada SR by mala byť viac bezbariérová. Mala by v nej pribudnúť elektrická schodisková plošina zo vstupnej haly na prízemí do podateľne a k chodbe, na ktorej sú poslanecké kluby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.