Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. jún 2023, 11:08

Aerolinky Quantas menia pravidlá obliekania personálu, stevardi môžu mať mejkap

Austrálska štátna letecká spoločnosť chce lepšie reflektovať modernú dobu a vytvoriť komfortnejšie pravidlá obliekania pre ľudí z rôznych kultúrnych prostredí.

Austrálska štátna letecká spoločnosť Quantas oznámila, že ruší viaceré pravidlá úpravy zovňajšku svojho palubného personálu. Letušky už nebudú musieť povinne nosiť vysoké podpätky a stevardi budú mať po novom povolený napríklad mejkap. 

Aerolínie Quantas boli známe prísnymi pravidlami obliekania a úpravy zovňajšku pre palubný personál. Muži napríklad nesmeli mať fúzy zatočené dohora, predpisy upravovali aj dĺžku ich bokombrád či ideálny odtieň očnej linky pre ženy. Na zmenu týchto predpisov už dlhší čas vyzývali aj odborové organizácie.

"Móda sa mení a rovnako aj naše pravidlá," uviedla spoločnosť Quantas vo vyhlásení s tým, že chce lepšie reflektovať modernú dobu a vytvoriť tak komfortnejšie pravidlá obliekania pre ľudí z rôznych kultúrnych prostredí. Upozornila však, že služobnú rovnošatu meniť nebude. Zmodernizuje ju však na základe spätnej väzby zamestnancov i očakávaní pasažierov.

Posádka lietadiel aerolínií Quantas sa podľa nových pravidiel môže rozhodnúť, či si dá, alebo nedá mejkap či vysoké podpätky. Môžu si tiež nechať narásť dlhé vlasy pod podmienkou, že ich budú nosiť vo vrkoči alebo drdole. Povolené budú aj diamantové šperky a náramkové hodinky všetkých štýlov a veľkostí. Palubný personál si však bude musieť i naďalej zakrývať tetovanie a nosiť k sukni silonové pančuchy.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 20 minútami

Prezidentka Zuzana Čaputová bude zajtra pokračovať v sérii povolebných rokovaní s lídrami politických strán. O 9.30 h prezidentka prijme predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho a o 11.00 h predsedu KDH Milana Majerského.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.