Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. jún 2023, 06:50

Exguvernér New Jersey Chris Christie oficiálne začal prezidentskú kampaň

O republikánsku nomináciu sa uchádzal aj v roku 2016. Vtedy uspel neskorší prezident Donald Trump.

Bývalý guvernér amerického štátu New Jersey Chris Christie v utorok oficiálne vstúpil do boja o republikánsku nomináciu v budúcoročných prezidentských voľbách. 

Christie odovzdal príslušné dokumenty volebnej komisii pred podujatím tzv. Town Hall v štáte New Hampshire. Tento 60-ročný politik bol guvernérom New Jersey v rokoch 2010-2018 a o republikánsku nomináciu sa uchádzal aj v roku 2016. Vtedy uspel neskorší prezident Donald Trump.

Trump sa o nomináciu Republikánskej strany uchádza aj v budúcoročných voľbách. Medzi ďalšími kandidátmi sú aj guvernér Floridy Ron DeSantis, bývalá guvernérka Južnej Karolíny Nikki Haleyová, exguvernér Arkansasu Asa Hutchinson či podnikateľ Vivek Ramaswamy.

Bývalý viceprezident USA Mike Pence svoju kampaň oficiálne odštartuje v stredu v štáte Iowa.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami
pred 3 hodinami

Líder Hlasu Peter Pellegrini v poslednej predvolebnej debate v RTVS hovorí, že jeho strana má ideologicky bližšie k Smeru ako k PS. Povedal, že Michala Šimečku pozná len z diskusií. Robert Fico tvrdí, že z prvých 40 kandidátov PS pochádza 28 z mimovládneho sektora. Šimečka to odmieta. Dodal však, že je to stále lepšie ako mať oligarchov. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.