Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. máj 2023, 16:29

Nemecko ponúklo Slovensku spoluprácu pri ochrane vzdušného priestoru

O využití ponuky bude ministerstvo obrany s nemeckou stranou rokovať.

Ministerstvo obrany potvrdilo ponuku Nemecka na spoluprácu v oblasti ochrany vzdušného priestoru Slovenska. O jej využití bude rokovať. Pre TASR to uviedla Mária Precner z komunikačného odboru rezortu.

„Vzdušný priestor Slovenskej republiky je aktuálne chránený spojencami z Českej republiky a Poľska, pričom o zapojenie do tejto iniciatívy prejavilo záujem aj Maďarsko. Vítame možnosť spolupracovať aj s Nemeckom, o jej využití budeme rokovať,“ uviedla Precner.

Nemecké ministerstvo obrany informovalo o ponuke na podporu slovenskej protivzdušnej obrany prostredníctvom tzv. air policingu.

Ochranu slovenského neba prevzali spojenci po uzemnení stíhačiek MiG-29. Slovensko v súčasnosti čaká na nové stíhacie lietadlá F-16, ktorých dodanie sa oneskorilo. Podľa posledných informácií by mali prísť v priebehu roka 2024. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami
pred 3 hodinami

Líder Hlasu Peter Pellegrini v poslednej predvolebnej debate v RTVS hovorí, že jeho strana má ideologicky bližšie k Smeru ako k PS. Povedal, že Michala Šimečku pozná len z diskusií. Robert Fico tvrdí, že z prvých 40 kandidátov PS pochádza 28 z mimovládneho sektora. Šimečka to odmieta. Dodal však, že je to stále lepšie ako mať oligarchov. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.