Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. apríl 2016

Francúzske úrady uskutočnili raziu v PSA Peugeot Citroën pre škandál VW

Francúzska automobilka PSA Peugeot Citroën dnes oznámila, že domáce úrady firmu preverujú v súvislosti s emisným škandálom nemeckého koncernu Volkswagen (VW). Francúzske úrady vo štvrtok (21.4.) uskutočnili raziu v automobilke a odniesli si dokumenty, ktoré súvisia s emisiami. Informovali o tom agentúry AP a DPA.

Vedenie PSA preto vydalo vyhlásenie, v ktorom zdôraznilo, že razia bola súčasťou prebiehajúceho vyšetrovania v celom automobilovom sektore, ktoré nariadilo francúzske ministerstvo hospodárstva po prepuknutí škandálu vo VW. A dodalo, že PSA s vyšetrovateľmi "plne spolupracuje".
      

Najväčšou európskou automobilkou otriasa obrovský emisný škandál. Americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) totiž v septembri obvinila VW, že nainštaloval do vyše 500.000 dieselových áut vyrobených v rokoch 2009 až 2015 softvér, ktorý počas testovania umožňoval zamaskovať skutočné hodnoty oxidov dusíka. Volkswagen neskôr priznal, že na celom svete jazdí zhruba 11 miliónov vozidiel s týmto softvérom.
      

PSA ďalej vo svojom vyhlásení podčiarkla, že vo všetkých krajinách kde pôsobí, jej vozidlá spĺňajú emisné normy a pretože verí svojim technológiám, plne spolupracuje s úradmi.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.