Nitra vedie vo finále už 2:0 na zápasy, Milo: Takto sme si to predstavovali

Hokejisti HK Nitra porazili HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:2. Finálová séria pokračuje ďalšími dvoma zápasmi na ľade Banskej Bystrice.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Hokejisti HK Nitra triumfovali v druhom domácom dueli finále play off Tipsport Ligy 2015/2016 nad HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:2 a v sérii vedú 2:0 na zápasy.

Finálová séria pokračuje ďalšími dvoma zápasmi na ľade Banskej Bystrice.

Pozornosť hosťujúceho brankára otestoval v druhej minúte Podhradský, na druhej strane musel Valent zasahovať po šanci Bortňáka. Bystričania sa poučili z úvodného finálového zápasu, v prvej tretine boli aktívnejším tímom, ale šanca Kytnára ostala nepremenená. Trest prišiel v 10. minúte, strela Bakera ešte neskončila v bránke hostí, ale následná delovka Bajtek poslala Nitru do vedenia - 1:0. Po úvodnom presnom zásahu zlepšili "corgoni" defenzívu, až do konca prvej tretiny nepustili svojho súpera do žiadnej výraznejšej šance.

Rovnako ako v utorok, aj v druhom súboji patrilo druhé dejstvo Banskej Bystrici. V presilovke Majdan nastrelil žŕdku, o čosi neskôr Tománkova strela skončila opäť na konštrukcii. Nitra trestala nepremienanie šancí, v 26. minúte sa rútila na bránku dvojica Laliberté a Slovák. Bacashihua najskôr vyrazil strelu Slováka, ale dorážku Lalibertého už chytiť nedokázal - 2:0. V ďalších minútach držal Nitru vynikajúci Valent, ale aj on kapituloval. Päť minút pred koncom tretiny sa na druhý pokus presadil Zigo. Bystrica mala o dve minúty možnosť zrovnať skóre, ale Kytnár zoči-voči Valentovi nepremenil samostatný nájazd.

V tretej tretine sa viac hralo takticky, diváci dlho čakali na väčšiu šancu na oboch stranách. Čakanie stálo zato, v 50. minúte sa šikovne dostal pred brankára Kutálek a na radosť domácich dal tretí gól svojho tímu. Potom Mezei dostal päťminútový trest za napadnutie, čím dal Bystričanom šancu vyrovnať stav zápasu. Kontaktný gól prišiel už po deviatich sekundách presilovky, keď skóroval Tománek. Hostia síce tlačili v ďalších minútach, ale vyrovnávací gól neprišiel.

hlasy po zápase (zdroj: RTVS)

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Dali sme gól naviac a to sa počíta. Každý tím by bol s takýmto stavom v sérii spokojný a spokojní sme aj my. Bystrica sa teraz dostala trochu pod tlak, naopak nám sa uvoľnili ruky. Bolo by fajn, ak by sme z Bystrice priniesli nejaké víťazstvo, ale my zostávame na zemi."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice. "Hrali sme oveľa lepšie ako včera, boli sme aktívnejší, dovollím si povedať, že sme mali viac z hry. Urobili sme však tri veľké chyby. V závere sme mohli znížiť v presilovke, ale dali sme len jeden gól. Žiaľbohu, taký je hokej, prehrávame 0:2 a ideme domov."

Dušan Milo, hráč Nitry: "My sme spokojní, tak sme si to predstavovali. Ideme ďalej na tretí zápas. Čakali sme, že Bystrica bude hrať tvrdo, vieme čo hrajú, videli sme to v sérii s Košicami. Majú na to hráčov, hrajú taký štýl. Musíme sa s tým vyrovnať a dať viac gólov ako oni."

Michal Valent, brankár Nitry: "Je to super, vyhrali sme, ale nemáme žiadne plány. Ideme od zápasu k zápasu, každý chce odohrať čo najlepšie. Cieľom je výhra a som rád, že sa nám to podarilo."

Juraj Majdan, hráč Banskej Bystrice: "Bohužiaľ, prehrávame 0:2, ale myslím si, že dnes sme podali veľmi dobrý výkon. Hrali sme to, čo sme mali, aj keď to nebolo úplne stopercentné. Myslím si, že sme boli lepším tímom, bohužiaľ,  domov ideme s ďalšou prehrou. Verím, že tam urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme ich zdolali. Táto séria bude ešte dlhá."

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
FK Dukla Banská Bystrica HK Nitra
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
Dôležité pred 3 hodinami

Volodymyr Zelenskyj oznámil, že novým hlavným veliteľom ukrajinskej armády bude bývalý veliteľ pozemných síl Mychajlo Drapatyj. V tejto funkcii nahradí Olexandra Syrského.

pred 5 hodinami

Futbalisti Slovanu Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov na pôde Tbilisi 2:0. Pri súťažnej premiére trénera Yayu Toureho na lavičke „belasých“ skórovali za hostí Andraž Šporar a Alasana Yirajang. Odveta je na programe v stredu 29. júla o 20.15 h na Tehelnom poli.

pred 8 hodinami

Brit obvinený z vraždy bývalej poslankyne Ann Widdecombeovej 21-krát udrel političku kladivom do temena hlavy, uviedol na súdnom pojednávaní prokurátor Kashif Malik. Objasnil, že incident zaznamenala kamera v dome exposlankyne. Útočník zaparkoval auto a vošiel dnu v čase, keď Widdecombeová obedovala. Podozrivý Joshua Kerry údajne prišiel do kuchyne a opýtal sa jej: „Nemáte náhodou bankové karty a preukaz totožnosti?“ Následne ju 21-krát udrel kladivom do hlavy, zvalil zo stoličky na zem, z kabelky jej zobral peňaženku a odišiel, pričom v dome bol približne dve minúty.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť