Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. marec 2023, 11:22

V Jemene je 11 miliónov detí odkázaných na humanitárnu pomoc

Až 2,2 milióna detí trpí podvýživou, varoval v piatok Detský fond OSN (UNICEF). Podvýživa viac ako 540-tisíc detí je natoľko vážna, že bez liečby sú v bezprostrednom ohrození života.

Občianska vojna v Jemene vypukla v roku 2014, keď Iránom podporovaní šiitski húsíovia obsadili hlavné mesto Saná. V dôsledku vojny už zahynulo približne 377-tisíc ľudí a milióny ďalších museli opustiť svoje domovy. OSN označuje situáciu v Jemene za najväčšiu humanitárnu krízu súčasnosti.

Podľa UNICEF-u bolo v rokoch 2015 až 2022 v Jemene zabitých alebo vážne zranených viac ako 11.000 detí. V krajine sú navyše časté detské sobáše, detská práca alebo nábor na vojenskú službu.

UNICEF uviedol, že tento rok potrebuje približne 484 miliónov dolárov, aby mohol pokračovať v poskytovaní pomoci deťom v Jemene.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 53 minútami

Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič oznámil koniec svojej futbalovej kariéry. Legendárny útočník je známy kontroverznými vyjadreniami, ale aj vtipnými komentármi. Fanúšikov pobavil aj pri svojej rozlúčke: „Dnes ráno som sa zobudil a pršalo. Pomyslel som si, že aj Boh plače." (tasr)

pred hodinou

Počasie: Prevažne veľká, na východe lokálne zmenšená oblačnosť. Ojedinele, na západe miestami, dážď, prehánky alebo búrky. Denná teplota 23 až 28, na krajnom západe, v Žilinskom kraji a pod Tatrami 18 až 23 stupňov. Slabý premenlivý vietor, pri búrkach zosilnie. (shmú)

pred 11 hodinami
pred 12 hodinami

Činohra SND má nové predstavenie, novú Timravu. Takmer desať rokov sa pritom hrá v SND Bál, hra, ktorá vznikla na motívy Timraviných próz. A aj nové predstavenie inšpirované jej dielom s názvom Deti sa zrejme udrží na scéne dlho, lebo prináša veľké témy v drobných ľudských drámach. Tak ako to Timrava vedela. Navyše v predstavení hrá špička činoherného súboru. Je to komorné, intímne, silné. Píše Eva Čobejová.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.