Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. apríl 2016

Daily Mail & General Trust rokuje s investičnými firmami o prevzatí Yahoo

Materská spoločnosť britského denníka Daily Mail rokuje s viacerými súkromnými investičnými firmami o možnej spoločnej ponuke na prevzatie internetovej spoločnosti Yahoo. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na článok v amerických novinách Wall Street Journal (WSJ).

WSJ citujú zdroje oboznámené so situáciou, podľa ktorých prípadná ponuka Daily Mail & General Trust môže mať jednu z dvoch foriem. Prvou z možností je, že súkromný investičný partner získa hlavný internetový biznis Yahoo a Daily Mail prevezme majetok, ktorý sa týka spravodajstva a médií.
      

Podľa druhého scenára súkromný investičný partner prevezme hlavný internetový biznis a zlúči spravodajské a mediálne aktíva Yahoo s internetovou divíziou Mailu. Po zlúčení vznikne nová spoločnosť, ktorú bude riadiť Mail, pričom materská firma denníka bude mať v novej spoločnosti väčší podiel ako pri prvom scenári, tvrdí Wall Street Journal.
      

Termín na predloženie ponuky na prevzatie Yahoo vyprší 18. apríla.
      

Agentúra Reuters už začiatkom apríla uviedla, že aj Time zvažuje partnerstvo so súkromnou investičnou firmou a predloženie ponuky na prevzatie Yahoo.
      

Yahoo je pod veľkým tlakom svojho investora Starboard Value, ktorý chce zmenu vedenia spoločnosti a oživenie rastu jej tržieb. Začiatkom roka Yahoo zrušil 1700 pracovných miest, ale aj pobočky, ktoré podľa šéfky Marissy Mayerovej nestáli za ďalšiu podporu.
 

Inzercia

Odporúčame

-20%
Živo(t) v kostole
13,99 11,19

Pre tých, čo radi objavujú / Živo(t) v kostole

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.