Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. marec 2023, 11:39

V Slovenskom krase plánujú postaviť návštevnícke centrum

Architektonickú súťaž a projekt zaplatia z eurofondov. Národný park získal dotáciu vo výške viac ako 180-tisíc eur. Stavať by sa malo tiež z eurofondov.

Centrum má prispieť k rozvoju cestovného ruchu v regióne, čo by malo priniesť vyššie tržby poskytovateľom služieb v oblasti turizmu. „Okresy zasahujúce do Slovenského krasu patria medzi najmenej rozvinuté. Každý impulz smerujúci k rozvoju miestnej ekonomiky môže priniesť benefity v podobe zlepšenia situácie obyvateľov,“ dodal Olekšák.

Stavať sa bude pri Silickej Jablonici. „Lokalita je v bezprostrednom kontakte s územím národného parku, je ľahko dostupná z hlavného dopravného ťahu, poskytuje bohaté možnosti na pešiu aj cykloturistiku,“ priblížil Milan Olekšák, šéf Správy národného parku Slovenský kras.

Architektonickú súťaž a projekt zaplatia z eurofondov. Národný park získal dotáciu vo výške viac ako 180-tisíc eur. Stavať by sa malo tiež z eurofondov. 

Návštevnícke centrum v Slovenskom krase zatiaľ chýba. „Turistika sa preto koncentruje hlavne do najznámejších lokalít. Chýba spolupráca s miestnymi organizáciami a inštitúciami na vytvorenie ponúk pre turistov, ktoré ponúkajú trasy exkurzií, na ktorých by zažil návštevník prepojenie prírody s kultúrou a regionálnymi tradíciami,“ skonštatoval Olekšák.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Miera pôrodnosti v Japonsku klesla vlani už siedmy rok po sebe a dosiahla nové minimum. Priemerný počet detí narodených na jednu ženu bol vlani 1,2565. Demografickú krízu prehĺbila pandémia koronavírusu a k nízkej miere pôrodnosti prispieva aj menší počet uzatváraných manželstiev. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.