Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. marec 2023, 09:43

Ruské námorníctvo tvrdí, že odrazilo útok dronov na prístav Sevastopol

Správa o útoku prišla deň po tom, čo Ukrajina oznámila, že výbuch na severe Krymu zničil ruské strely s plochou dráhou letu typu Kalibr.

„Celkovo boli zničené tri objekty,“ uviedol Michail Razvožajev, Ruskom dosadený gubernátor Sevastopola. Dodal, že námorníci strieľali na drony malými zbraňami a že funguje aj protivzdušná obrana.

Na Kryme, ktorý Moskva anektovala v roku 2014, sídli ruská Čiernomorská flotila. Od začiatku invázie Ruska na Ukrajinu ho zasiahla už celá séria útokov dronmi.

Razvožajev napísal, že situácia si nevyžiadala žiadne obete a neboli poškodené žiadne lode. Výbuchy však podľa neho vyrazili sklá na oknách neďalekých budov. Vyzval na zachovanie pokoja a uviedol, že situácia je pod kontrolou.

Správa nasleduje necelý týždeň po návšteve Vladimira Putina na Kryme a deň po tom, čo Ukrajina oznámila, že výbuch v meste Džankoj na severe Krymu zničil ruské strely s plochou dráhou letu typu Kalibr. Tie plánovala použiť ruská Čiernomorská flotila.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami

Slovenskí futbalisti nepostúpili do štvrťfinále na MS do 20 rokov v Argentíne. V osemfinále nestačili na Kolumbiu 1:5, keď favorit zaznamenal tri góly krátko po začiatku druhého polčasu. (tasr)

pred 10 hodinami

Pre potenciálnych voličov KDH je najkritickejšou otázkou, ako sa hnutie postaví k možnej povolebnej spolupráci s Hlasom a s PS. Formulácia odpovede je pre vedenie Milana Majerského výzvou už teraz. Voliči chcú vedieť, ako sa ich strana zachová. Hnutie by si v tejto veci malo premyslieť ucelenú komunikačnú stratégiu, lebo najhoršie sú rôzne náhodné a nekoordinované odpovede jeho jednotlivých predstaviteľov, podľa toho, čo im práve zíde na um. Aké sú teda možnosti KDH? Píše Lukáš Krivošík.

pred 11 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.