Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. marec 2023, 08:30

Akcia Chikara 2

NAKA v prípade drogového biznisu obvinila aj dlhoročného policajného funkcionára

Ide o bývalého krajského riaditeľa polície v Trnave Bystríka Stanka. Ďalším obvineným je súčasný okresný riaditeľ polície v Trnave Rastislav Grznár. 

NAKA dnes v súvislosti s drogovým biznisom obvinila 16 osôb, zadržala desať z nich. Medzi nimi je aj aktívny policajný funkcionár z Trnavy. Je to výsledok akcie Chikara 2. Policajti v jej rámci od rána zasahovali na území Bratislavského, Trnavského a Žilinského kraja.

TV Markíza informuje, že obvineným aktívnym funkcionárom je Bystrík Stanko. V minulosti dlhé roky šéfoval trnavskému krajskému riaditeľstvu polície a kandidoval aj na post primátora tohto krajského mesta, aktuálne pôsobí na Centre podpory krajskej polície v Trnave. Ďalším obvineným je Rastislav Grznár, súčasný okresný riaditeľ polície v Trnave. 

Vyšetrovateľ obvinil Bystríka Stanka zo zneužívania právomoci, z činnosti pre zločineckú skupinu, vydierania a prijímania úplatkov. "Podľa našich zistení ich mal brať za to, že kryl gang a poskytoval im informácie o pripravovaných policajných akciách," informovala TV Markíza. Bystrík Stanko pre televíziu vyhlásil, že je nevinný a že „vyťahujú nejakého kostlivca“. 

Z rovnakých zločinov ako bývalého krajského riaditeľa polície vinia aj Rastislava Grznára. Okrem toho je obvinený aj z prípravy zločinu hrubého nátlaku.

Televízia Markíza informovala, že medzi zadržanými je aj bývalý džudista Tibor Gubáň. Len nedávno vyšiel z väzenia a na nohe má stále monitorovací náramok. "Gubáňa naposledy zadržali pred viac ako rokom pri tej istej razii ako známu influencerku, ktorej neskôr zrušili obvinenie," uviedla TV Markíza.

„NAKA obvinila 16 osôb, niektoré z viacerých trestných činov súbežne,“ približuje polícia. Štrnásť osôb čelí obvineniu zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Štyri osoby sú obvinené zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, dve zo zločinu prijímania úplatku a dve aj z prečinu podplácania. "Jedna osoba je obvinená aj zo zločinu hrubého nátlaku v štádiu prípravy a jedna tiež zo zločinu vydierania," informovala polícia. Sú nimi spomínaní Rastislav Grznár a Bystrík Stanko.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami

Slovenskí futbalisti nepostúpili do štvrťfinále na MS do 20 rokov v Argentíne. V osemfinále nestačili na Kolumbiu 1:5, keď favorit zaznamenal tri góly krátko po začiatku druhého polčasu. (tasr)

pred 9 hodinami

Pre potenciálnych voličov KDH je najkritickejšou otázkou, ako sa hnutie postaví k možnej povolebnej spolupráci s Hlasom a s PS. Formulácia odpovede je pre vedenie Milana Majerského výzvou už teraz. Voliči chcú vedieť, ako sa ich strana zachová. Hnutie by si v tejto veci malo premyslieť ucelenú komunikačnú stratégiu, lebo najhoršie sú rôzne náhodné a nekoordinované odpovede jeho jednotlivých predstaviteľov, podľa toho, čo im práve zíde na um. Aké sú teda možnosti KDH? Píše Lukáš Krivošík.

pred 10 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.