Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. marec 2023, 06:39

Oblasť na hraniciach Ekvádoru a Peru zasiahlo silné zemetrasenie

Oblasť na hraniciach Ekvádoru a Peru zasiahlo silné zemetrasenie

Foto - TASR/AP

Počet obetí sa zvýšil na najmenej 13. Medzi obeťami bolo aj štvorročné dievča, ktoré zomrelo na zranenie hlavy, ktoré utrpelo, keď sa na ňu zrútil dom.

Záchranné tímy v uliciach posiatych troskami a spadnutými elektrickými vedeniami hľadajú ľudí uväznených pod sutinami. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Americká geologická služba USGS uviedla, že epicentrum zemetrasenia s magnitúdou približne 6,8 ležalo neďaleko tichomorského pobrežia, asi 80 kilometrov južne od Guayaquilu, druhého najväčšieho mesta Ekvádora. Dvanásť obetí zomrelo v Ekvádore a jedna v Peru.

Prezident Ekvádoru Guillermo Lasso novinárom povedal, že zemetrasenie "nepochybne... vyvolalo znepokojenie medzi obyvateľmi". Na Twitteri však vyzval ľudí, aby zachovali pokoj. Ekvádorský tajomník pre riadenie rizík Cristian Torres v rozhlasovom rozhovore uviedol, že 11 obetí zomrelo v pobrežnom štáte El Oro a jedna vo vysokohorskom štáte Azuay.

V Peru bolo zemetrasenie cítiť od jeho hraníc s Ekvádorom až po pobrežie Tichého oceánu v strednej časti krajiny. Peruánsky premiér Alberto Otárola informoval, že štvorročné dievča zomrelo na zranenie hlavy, ktoré utrpelo, keď sa ňu zrútil dom v regióne Tumbes na hranici s Ekvádorom.

Prácu záchranárov sťažujú poškodené telefónne a elektrické vedenia, píše AP.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

Pápež František dnes navštívil detskú onkológiu v nemocnici Gemelli, kde sa lieči zo zápalu priedušiek. Na oddelení pokrstil novorodenca, rozdával ružence a čokoládové vajíčka. Vatikánsky hovorca Matteo Bruni uviedol, že pápež by mal byť prítomný na nedeľnej omši na Svätopeterskom námestí. (cna)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.