Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. marec 2023, 16:20

Prieskum

Voliči Hlasu by chceli do ideálnej koalície Roberta Fica a Borisa Kollára

Len málo voličov Petra Pellegriniho si praje spoluprácu s PS a SaS. Voličom KDH je najbližšia Sme rodina, OĽaNO a Hegerovi Demokrati.

Z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N vyplýva, že voliči Petra Pellegriniho a jeho strany Hlas chcú, aby po voľbách strana spolupracovala najmä so Smerom a Sme rodina.

Existuje len málo voličov Hlasu, ktorí si predstavujú ideálnu koalíciu so stranami PS a SaS. Viac ako spoluprácu s progresívcami by Pellegriniho voliči vítali koalíciu s Republikou a KDH. O spoluprácu s Matovičovým OĽaNO a Hegerovými Demokratmi nestoja.

Pre voličov Smeru je ideálna koalícia s Republikou, ktorá predbehla aj Hlas, a rovnako to platí aj pre voličov Republiky. Treťou voľbou po Hlase je pre obe strany Sme rodina.

Stúpenci Borisa Kollára by zas najradšej videli Sme rodina v koalícii s Hlasom, až potom so Smerom. Voliči by tieto opozičné strany chceli skôr v koalícii než tie, s ktorými spolupracuje Sme rodina dnes. Na poslednom mieste je Republika.

Podporovatelia KDH by si predstavovali ideálnu koalíciu so Sme rodina, OĽaNO a Demokratmi. Až potom nasleduje Hlas. Najmenej by voliči KDH chceli, aby hnutie spolupracovalo so Smerom a Republikou.

Dvojičkou pre Obyčajných je Sme rodina. Až po nich sú to hegerovci a KDH. Pritom Demokrati by si najskôr vybrali do koalície OĽaNO, ďalej pri pribrali KDH a PS.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 15 minútami

Obvineným v prípade vraždy Daniela Tupého je bratislavský advokát Adam P. Vyšetrovateľ NAKA voči nemu vzniesol obvinenie za trestný čin vraždy. Muž študoval rovnako ako zavraždený Daniel Tupý na Univerzite Komenského, chodili však na rozdielne fakulty. (aktuality.sk)

pred 19 minútami

Počasie: Dnes bude oblačno až zamračené, len ojedinele zmenšená oblačnosť. Miestami sa vyskytnú prehánky, dážď alebo búrky. Bude veľmi teplo. Denná teplota 15 až 22 st. Slabý, postupne prevažne južný vietor do 30 km/h. (shmú)

pred 7 hodinami

Dočasne poverená ministerka pre investície Veronika Remišová avizovala návrh úpravy paragrafu 363 či krátenie výsluhových dôchodkov pre policajtov, ktorí boli odsúdení za závažnú trestnú činnosť korupcie alebo ako súčasť organizovanej trestnej skupiny. Naopak uviedla, že poslanci Za ľudí nebudú v parlamente predkladať zákony rozvracajúce štátny rozpočet. (tasr, tv joj)

pred 7 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.