Parlamentný výbor ukladá Budajovi, aby hlasoval proti zákazu spaľovacích motorov
Podľa rozhodnutia výboru by sa mal minister životného prostredia pridať k Nemecku, Taliansku či Česku a úplný zákaz odmietnuť.
Slovensko by sa malo v diskusiách či v hlasovaní o zákaze predaja nových automobilov so spaľovacím motorom po roku 2035 pridať k Nemecku, Taliansku či Česku a úplný zákaz odmietnuť.
V stredu o tom informovala opozičná strana SaS, ktorej sa na rokovaní zahraničného výboru Národnej rady podarilo presadiť pozmeňujúci návrh. Ten ukladá dočasne poverenému ministrovi životného prostredia Jánovi Budajovi, aby sa "bezodkladne" pridal ku krajinám, ktoré prejavili nesúhlas, a aby hlasoval proti zákazu spaľovacích motorov.
„Na Výbore NR SR pre európske záležitosti bol dnes prijatý môj pozmeňujúci návrh, ktorý ukladá ministrovi životného prostredia, aby sa bezodkladne pridal k Nemecku, Poľsku, Taliansku a Česku, ktoré prejavili svoj nesúhlas, a aby hlasoval proti zákazu spaľovacích motorov, keď sa o tejto otázke bude diskutovať či hlasovať na Rade ministrov EÚ," uviedol poslanec Ján Oravec (SaS).
Európsky parlament schválil zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 na území celej Únie 14. februára. SaS zdôraznila, že s týmto krokom nesúhlasí. Zákaz spaľovacích motorov by podľa liberálov mohol mať za následok nielen vážne ohrozenie našej ekonomiky, ale aj prepustenie desiatok tisíc zamestnancov.
Dnes treba vedieť
Kyjev má dôkazy, že na deportácii detí z Ukrajiny sa podieľa aj Bielorusko
Vyhlásil to Dmytro Lubinec, komisár ukrajinského parlamentu pre ľudské práva. Vo vojne rozpútanej Ruskom zahynulo najmenej 483 detí a 989 ich bolo zranených.
Čo si treba prečítať na Postoji:
-
Eva Čobejová spomína na dvoch zosnulých umelcov Daniela Heribana a Milku Zimkovú.
-
Jakub Lipták reaguje na Martina M. Šimečku, ktorý adresoval konzervatívcom dva texty, z ktorých vyplýva, že im vôbec nerozumie.
-
Jozef Majchrák sa v komentári zamýšľa nad scenárom, že šancu zostaviť vládu dostanú progresívci.
-
Zuzana Hanusová píše o daroch pre triednu učiteľku, z ktorých sa stala súťaž o prestížny darček.
-
Kristína Votrubová vysvetľuje dianie v Španielsku, kde narastá dopyt po pravici.
Severná Kórea chce vypustiť ďalšiu špionážnu družicu, tentoraz už vraj správne
KĽDR včera potvrdila, že vypustila do vesmíru vojenskú špionážnu družicu. Neobvykle rýchlo však priznala, že zariadenie sa v dôsledku technickej poruchy zrútilo do mora.
Exprezidenta Brazílie odsúdili za korupciu na takmer deväť rokov väzenia
Sedemdesiattriročný Collor, ktorý viedol Brazíliu v rokoch 1990 až 1992, už mal problémy s justíciou.
Bývalý viceprezident Mike Pence údajne oznámi prezidentskú kandidatúru
Trump na svojho bývalého viceprezidenta zanevrel, keď odmietol podporiť jeho snahy o zneplatnenie výsledkov prezidentských volieb z roku 2020.
Sevilla zdolala vo finále Európskej ligy AS Rím a získala siedmu trofej
Pre trénera AS Rím Joseho Mourinha je to prvá prehra vo finále na európskej úrovni.
Pri nočnom útoku na Kyjev prišli o život traja ľudia, medzi obeťami je aj dieťa
Ráno v Kyjeve opäť vyhlásili letecký poplach. Monitorovacie služby avizovali hrozbu útoku balistickými raketami a tvrdia, že sú namierené priamo na ukrajinské hlavné mesto.
Slovenskí futbalisti nepostúpili do štvrťfinále na MS do 20 rokov v Argentíne. V osemfinále nestačili na Kolumbiu 1:5, keď favorit zaznamenal tri góly krátko po začiatku druhého polčasu. (tasr)
Pre potenciálnych voličov KDH je najkritickejšou otázkou, ako sa hnutie postaví k možnej povolebnej spolupráci s Hlasom a s PS. Formulácia odpovede je pre vedenie Milana Majerského výzvou už teraz. Voliči chcú vedieť, ako sa ich strana zachová. Hnutie by si v tejto veci malo premyslieť ucelenú komunikačnú stratégiu, lebo najhoršie sú rôzne náhodné a nekoordinované odpovede jeho jednotlivých predstaviteľov, podľa toho, čo im práve zíde na um. Aké sú teda možnosti KDH? Píše Lukáš Krivošík.
Šéf vagnerovcov Prigožin
Mali by sa vyšetriť zločiny ruských predstaviteľov pred inváziou a počas nej
Podľa agentúry Reuters ide o doposiaľ najotvorenejší útok Prigožina voči ministrovi obrany Sergejovi Šojguovi a náčelníkovi generálneho štábu Valerijovi Gerasimovovi.