Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. marec 2023, 08:37

Matovič označil diskusiu v Michalovciach za zlyhanie, Káčer ho nazval pokrytcom

Matovič označil diskusiu v Michalovciach za zlyhanie, Káčer ho nazval pokrytcom

Rastislav Káčer a Igor Matovič. Foto: TASR/Jakub Kotian a Martin Baumann

Ministri na seba útočia na Facebooku v statusoch. 

Igor Matovič včera na Facebooku pozýval ľudí na svoju diskusiu, ktorú bude mať v Michalovciach, no neodpustil si narážky na nedávnu debatu v tomto meste. Na nej sa zúčastnili ministri Jaroslav Naď a Rastislav Káčer, debatu však prerušovala skupina ľudí výkrikmi, pískaním a urážkami.

Ako v statuse uviedol Matovič, minister Káčer v debate „exemplárne zlyhal“ keďže týchto ľudí prirovnával k dobytku či opiciam. „Nazvať ich ‚podliakmi‘, z ktorých by sa ich starí otcovia ‚dogrcali‘, je nehodné akéhokoľvek politika, nieto ešte najvyššieho diplomata v štáte,“ napísal. 

V statuse kritizoval aj Roberta Fica, ktorý nechal ochrankármi vyviesť z mítingu muža s iným názorom. 

„Obaja spomenutí politici zlyhali a evidentne si užívali v ‚diskusii‘ s ľuďmi pocit, že ich chránia desiatky ochrankárov a tajných v hľadisku a oni majú moc, lebo majú v ruke mikrofón,“ napísal Matovič v statuse. 

Dodal, že mu to pripomína predchádzajúce voľby, keď „si progresívci s PS/SPOLU mysleli, že najlepšia diskusia je agresívne narúšanie mítingov ĽSNS pod heslom ‚POĎME DO NICH!‘“

Káčer Matovičov status nenechal bez reakcie a niekoľko hodín na to zverejnil na svojom profile odpoveď. Matoviča označil za pokrytca „s papalášskym sysndrómom, ktorý by mu aj Fico mohol závidieť“. Vyčítal mu, že neustále verbálne aj písomne nevyberane uráža prezidentku a každého, kto sa dostane do jeho hľadáčika.

Zároveň ho označil za hrobára posledných zvyškov viery občana v štát. Okrem toho ho obvinil z toho, že „politickú mŕtvolu Smeru oživil ani nie z klinickej smrti, ale z hrobu“.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Počasie: Dnes bude oblačno až zamračené, len ojedinele zmenšená oblačnosť. Miestami sa vyskytnú prehánky, dážď alebo búrky. Bude veľmi teplo. Denná teplota 15 až 22 st. Slabý, postupne prevažne južný vietor do 30 km/h. (shmú)

pred 8 hodinami

Dočasne poverená ministerka pre investície Veronika Remišová avizovala návrh úpravy paragrafu 363 či krátenie výsluhových dôchodkov pre policajtov, ktorí boli odsúdení za závažnú trestnú činnosť korupcie alebo ako súčasť organizovanej trestnej skupiny. Naopak uviedla, že poslanci Za ľudí nebudú v parlamente predkladať zákony rozvracajúce štátny rozpočet. (tasr, tv joj)

pred 8 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.