Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. apríl 2016

Pápež František navštívi 16. apríla grécky ostrov Lesbos

Vatikán dnes potvrdil, že pápež František na budúci týždeň navštívi grécky ostrov Lesbos, na ktorý donedávna prichádzali na člnoch tisíce migrantov a utečencov. Návšteva sa uskutoční v sobotu 16. apríla, oznámila agentúra DPA.

Podľa vyhlásenia Vatikánu hlavu katolíckej cirkvi pozvali na Lesbos ekumenický patriarcha Bartolomej I. a grécky prezident Prokopis Pavlopulos.
      

Františka budú počas návštevy ostrova, nachádzajúceho sa neďaleko tureckého pobrežia, sprevádzať Bartolomej I. a aténsky arcibiskup Ieronymos II.
      

Pápež František, ktorý pochádza z Argentíny a sám je synom talianskych prisťahovalcov, sa dlhodobo zastáva práv migrantov a otvorenej Európy. Jeho prvá cesta po nástupe do pápežského úradu viedla práve na taliansky ostrov Lampedusa, ďalšiu z hlavných vstupných brán migrantov do Európy.

Inzercia

Odporúčame

Lazár končí ako šéf Vodohospodárskej výstavby

Lazár končí ako šéf Vodohospodárskej výstavby

Ladislav Lazár ako šéf Vodohospodárskej výstavby končí. Na ukončení spolupráce sa s ním dnes dohodol minister životného prostredia László Solymos. Lazárovo meno sa spomínalo v súvislosti s kauzou obstarávania kompy cez Dunaj, pre ktorú čelil pokusu o odvolávanie na pôde Národnej rady SR vtedajší šéf rezortu Peter Žiga.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.