Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. február 2023, 10:07

Generálny pardon sa môže dotknúť až vyše milióna dlžníkov

Generálny pardon sa môže dotknúť až vyše milióna dlžníkov

Minister práce Milan Krajniak. Foto TASR - Pavel Neubauer

Generálny pardon začal platiť v stredu. Týka sa všetkých dlhov z odvodov, ktoré voči Sociálnej poisťovni vznikli do vlaňajšieho leta.

Informoval o tom dočasne poverený minister práce Milan Krajniak (Sme rodina). „Generálny pardon bude trvať sedem mesiacov,“ uviedol Krajniak s tým, že to je najdlhší generálny pardon, ktorý na Slovensku bol.

„Dávame možnosť ľuďom vyrovnať si svoje záväzky,“ doplnil štátny tajomník ministerstva Juraj Káčer.

Ak do konca augusta 2023 uhradia dlžníci všetko dlžné poistné, ktoré im vzniklo do 1. júla 2022, a predložia ďalšie potrebné doklady, Sociálna poisťovňa im odpustí úhradu dlžného penále.

Ako priblížila predkladateľka návrhu generálneho pardonu Petra Hajšelová (Sme rodina), podmienkou je, že platiteľ v Sociálnej poisťovni zaplatí celú výšku dlžného poistného.

Sociálna poisťovňa bude od marca pravidelne upozorňovať klientov, ktorým môže generálny pardon pomôcť. Prvé hromadné oddlženie zabezpečí poisťovňa v apríli.

Proces vykoná automaticky u klientov, o ktorých má všetky potrebné údaje. Pravidelne bude penále odpúšťať do konca augusta 2023 a následne o odpustení bude písomne informovať.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 57 minútami

Francúzska vláda prežila prvé hlasovanie o vyslovení nedôvery v parlamente. Čeliť bude ešte jednému návrhu, o ktorom sa však predpokladá, že bude mať ešte menšiu podporu poslancov. (tasr)

pred hodinou

Medzinárodné spoločenstvo prisľúbilo zemetrasením postihnutému Turecku a Sýrii pomoc vo výške siedmich miliárd eur, oznámil švédsky premiér Ulf Kristersson na darcovskej konferencii v Bruseli. (tasr)

pred 2 hodinami

Spojené štáty pošlú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 350 miliónov dolárov. Oznámil to minister zahraničných vecí USA Antony Blinken. Zásielka bude obsahovať množstvo rozličných druhov munície vrátane rakiet do raketometov HIMARS, munície do húfnic a bojových vozidiel pechoty, ale aj protiradarové rakety HARM a protitankové strely. Okrem toho USA pošlú na Ukrajinu aj cisternové vozidlá a riečne člny. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.