Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. február 2023, 10:26

Atentátnik z pakistanskej mešity mal pri útoku oblečenú policajnú uniformu

K výbuchu došlo v pondelok počas poludňajších modlitieb, zomrelo 101 ľudí.

Samovražedný atentátnik, ktorý v mešite pri policajnom veliteľstve v pakistanskom meste Pešávar usmrtil 101 osôb, bol počas útoku oblečený v policajnej uniforme s helmou. Vo štvrtok o tom informovala tamojšia polícia. 

K výbuchu došlo v pondelok počas poludňajších modlitieb. V mešite sa vtedy nachádzalo viac než 300 ľudí. Silná explózia spôsobila zrútenie časti mešity. Atentátnik sa podľa polície odpálil medzi veriacimi. Jeden z policajtov, ktorý útok prežil, povedal, že explózia nastala len niekoľko sekúnd po tom, čo imám začal modlitby.

„Policajti v službe útočníka neskontrolovali, lebo bol oblečený v policajnej uniforme... Išlo o bezpečnostné zlyhanie," uviedla polícia. Dodala, že už má "jasnú predstavu" o tom, kto v mešite útočil, lebo porovnali jeho hlavu nájdenú na miestne činu so zábermi z bezpečnostných kamier.

Polícia dodala, že atentátnik útok nenaplánoval sám, ale spolupracovalo s ním viacero osôb. V súčasnosti prebieha vyšetrovanie, či útočníkovi nepomáhali aj interní zamestnanci policajného veliteľstva, v súvislosti s čím bolo zadržaných najmenej 23 osôb.

Policajné veliteľstvo sa nachádza v zóne s prísnymi bezpečnostnými opatreniami. Orgány v celej krajine oznámili, že sú v stave zvýšenej pohotovosti. V hlavnom meste Islamabad sú na budovách a na vstupoch do mesta rozmiestnení ostreľovači.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 32 minútami

Francúzska vláda prežila prvé hlasovanie o vyslovení nedôvery v parlamente. Čeliť bude ešte jednému návrhu, o ktorom sa však predpokladá, že bude mať ešte menšiu podporu poslancov. (tasr)

pred hodinou

Medzinárodné spoločenstvo prisľúbilo zemetrasením postihnutému Turecku a Sýrii pomoc vo výške siedmich miliárd eur, oznámil švédsky premiér Ulf Kristersson na darcovskej konferencii v Bruseli. (tasr)

pred hodinou

Spojené štáty pošlú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 350 miliónov dolárov. Oznámil to minister zahraničných vecí USA Antony Blinken. Zásielka bude obsahovať množstvo rozličných druhov munície vrátane rakiet do raketometov HIMARS, munície do húfnic a bojových vozidiel pechoty, ale aj protiradarové rakety HARM a protitankové strely. Okrem toho USA pošlú na Ukrajinu aj cisternové vozidlá a riečne člny. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.