Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. marec 2016

Karadžič je zodpovedný za ostreľovanie obliehaného Sarajevo

Medzinárodný tribunál pre vojnové zločiny v bývalej Juhoslávii (ICTY) dnes v prvej časti rozsudku nad bývalým bosnianskosrbským prezidentom Radovanom Karadžičom rozhodol, že nemá dostatok dôkazov pre dokázanie jedného z dvoch bodov genocídy, v ktorých bol Karadžič obvinený. Uznal ho však zodpovedným za vraždy, útoky na civilistov a iné hrôzy, ku ktorým došlo počas 44-mesačného obliehania metropoly Sarajevo v rámci bosnianskej vojny (1992-1995). Celý konflikt si vyžiadal zhruba 100.000 mŕtvych.

Informovala o tom tlačová agentúra AP.
      

Predsedajúci sudca O-Gon Kwon povedal, že Karadžič využil obliehanie a ostreľovanie mesta na presadenie svojich politických cieľov. Podľa rozhodnutia ICTY bol Karadžič nápomocný pri vojenskej kampani bosnianskosrbských síl.
      

Karadžič čelí na pôde ICTY spolu 11 bodom obžaloby vrátane ďalšieho bodu obvinenia z genocídy v súvislosti s masakrou v Srebrenici. Predsedajúci súdu O-Gon Kwon sa pri čítaní rozsudku k záverom týkajúcim sa Srebrenice ešte nedostal.

Inzercia

Odporúčame

UK sa v dvoch rebríčkoch dostala medzi top univerzity sveta

UK sa v dvoch rebríčkoch dostala medzi top univerzity sveta

Univerzita Komenského v Bratislave (UK) sa dostala do prvej päťstovky celosvetového rebríčka University Ranking by Academic Performance (URAP) a medzi 700 najlepších univerzít sveta v rebríčku QS World University Rankings. TASR o tom informovala Andrea Földváryová z Oddelenia vzťahov s verejnosťou Univerzity Komenského v Bratislave.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.