Neobvykle teplé počasie zmiernilo na Ukrajine dopyt po elektrickej energii

Tamojšie elektrárne ho preto momentálne stíhajú pokrývať.
2 minúty čítania 2 min
Vypočuť článok
Neobvykle teplé počasie zmiernilo na Ukrajine dopyt po elektrickej energii
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Ďalšie autorove články:

Návrh zákona nariaďujúci zverejnenie Epsteinových spisov schválil aj Senát

Biela vrana Ocenenie získali odbojár Otto Šimko, psychológ Anton Heretik a tri bývalé zamestnankyne SNG

Robert Fico požiadal šéfa NATO Marka Rutteho o posilnenie protivzdušnej obrany Slovenska

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Neobvykle teplé počasie na Ukrajine znižuje dopyt po elektrickej energii. Tamojšie elektrárne ho preto momentálne stíhajú pokrývať. Oznámila to v utorok ukrajinská štátna energetická spoločnosť Ukrenerho, informuje stanica CNN.

„V dôsledku teplého počasia sa spotreba (energie) na Ukrajine znížila,“ uviedla Ukrenerho na svojej stránke na Facebooku.

„Elektrárne vyrábajú dostatok energie na pokrytie (momentálnej) záťaže,“ uviedla energetická spoločnosť. Vďaka „jasnému počasiu“ vyrobia momentálne od rána až do popoludnia viac energie aj solárne panely.

Spoločnosť Ukrenerho napriek dobrým správam Ukrajincov vyzvala, aby pristupovali k spotrebe energie „rozumne“. Varovala tiež, že už v utorok popoludní bude spolu s nárastom dopytu potrebné znovu zaviezť určité energetické obmedzenia.

„Nezabúdame na ciele nepriateľa pripraviť Ukrajincov o svetlo, pričom sme pripravení tomu čeliť a za akýchkoľvek okolností obnovovať poškodené,“ dodala Ukrenerho.

Rusko dlhodobo útočí na energetickú infraštruktúru Ukrajinu, v ktorej už túto zimu spôsobilo na mnohých miestach výpadky prúdu, vykurovania či dodávok pitnej vody.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Ukrajina elektrická energia Dopyt
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk
teraz

Počasie: Slnečno, neskôr popoludní miestami pribúdanie oblačnosti. Zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Najvyššia denná teplota 4 až 9, na severe miestami okolo 2 stupňov. (shmú)

pred 9 hodinami

Súhrn udalostí v utorok 18. novembra:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť