Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. marec 2016

Doživotný dištanc pre trénera atletiky Skafidasa

Britská antidopingová agentúra potrestala doživotným dištancom pôsobenia v športe bývalého atletického trénera Georgea Skafidasa, ktorý porušil deväť pravidiel.

 

Dištanc sa vzťahuje na obdobie, počas ktorého pôsobil ako osobný tréner britskej šprintérky Bernice Wilsonovej. Wilsonová sa v minulom roku vrátila na atletické dráhy po štvorročnom zákaze činnosti, keď ju počas pretekov v roku 2011 pozitívne testovali na testosterón a clenbuterol. Pri vyšetrovaní sa zistilo, že Skafidas napomáhal šprintérke s dopingom aj počas trestu, keď jej aj naďalej podával zakázané látky. Vo februári 2015 ju opäť prichytili na dopingovej kontrole, tentoraz za klomifén.

Skafidas zatajil oznámenie o dopingovej kontrole tak, že skrýval oznámenie pre Wilsonovú, zatiaľ čo jej podal falošnú správu. "Tento prípad nie je znepokojujúci len z hľadiska dôvery atlétky smerom ku Skafidasovi, ale v konečnom dôsledku zničil Wilsonovej kariéru," povedala prezidentka UKAD Nicole Sapsteadová.

Inzercia

Odporúčame

Čínsky fond s väzbami na vládu kúpil české solárne parky

Čínsky fond s väzbami na vládu kúpil české solárne parky

V Česku sa uskutočnil ďalší miliardový čínsky obchod. Čínski obchodníci napojení na vládu prenikli v Česku do energetiky. Ako uviedol server iDNES.cz, za miliardy korún kúpili jedného z najväčších výrobcov solárnej elektriny v krajine. A ďalšie čínske transakcie sú v Česku na spadnutie.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.