Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. október 2022, 08:16

Loď s migrantmi sa potopila pri gréckom ostrove Lesbos, zahynulo 15 ľudí

Záchranná operácia prebieha aj pri ostrove Kythéra, kde loď s takmer 100 migrantmi na palube v stredu večer narazila do skaly a následne sa potopila. Zachrániť sa tam doposiaľ podarilo 30 ľudí.

Najmenej 15 ľudí zahynulo pri stredajšej nehode lode s migrantmi, ktorá sa potopila pri gréckom ostrove Lesbos. Vo štvrtok to oznámili miestne úrady, informuje TASR na základe správy agentúry AP.

Grécka pobrežná stráž uviedla, že záchranári našli 15 tiel neďaleko ostrova Lesbos po tom, ako sa tam potopil čln s približne 40 osobami. Dodala, že päť ľudí sa podarilo zachrániť a ďalší traja boli lokalizovaní na skalnom výbežku neďaleko miesta nehody.

Záchranná operácia naďalej prebieha aj pri gréckom ostrove Kythéra, kde loď s takmer 100 migrantmi na palube v stredu večer narazila do skaly a následne sa potopila. Zachrániť sa tam doposiaľ podarilo 30 ľudí, oznámili miestne úrady.

Grécka pobrežná stráž vo vyhlásení uviedla, že pri Kythére komplikuje situáciu silný vietor s rýchlosťou až 102 kilometrov za hodinu. Dodala, že pri pátraní pomáhajú lode pobrežnej stráže, súkromné člny i záchranný vrtuľník.

Väčšina migrantov prechádzajúcich cez Grécko cestuje zo susedného Turecka. Prevádzači v uplynulých mesiacoch zmenili svoje trasy v snahe vyhnúť sa hliadkam vo vodách okolo gréckych ostrovov, vysvetľuje agentúra AP.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 39 minútami

Francúzsky prezident Emmanuel Macron plánuje v najbližších dňoch hovoriť s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Podľa vlastných slov dúfa, že je „stále možné“ rokovať o skončení vojny na Ukrajine. (tasr)

pred 3 hodinami

Štátnemu ústavu pre kontrolu liečiv nahlásili k strede v súvislosti s očkovaním proti novému koronavírusu 11 140 podozrení na nežiaduce účinky. Z celkového počtu hlásení vyhodnotili 1754 ako závažných. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.